امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۲:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86919
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اوکراین اعلام کرد 300 نیروی مخالف دولتی طرفدار روسیه در خلال درگیری‌ها در شرق این کشور کشته ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اوکراین اعلام کرد 300 نیروی مخالف دولتی طرفدار روسیه در خلال درگیری‌ها در شرق این کشور کشته شده‌اند.

دولت اوکراین روز پنجشنبه (15 خرداد) اعلام کرد در شرایطی که عملیات نظامی نیروهای امنیتی علیه مخالفان در جریان است 300 نفر کشته و حدود 500 نفر زخمی شده‌اند.

علی‌رغم این، رهبر استقلال‌طلبان اوکراین در مناطق شرقی این کشور ضربات وارد به نیروهای امنیتی را سنگین‌تر ارزیابی کرده است.

این خبر در شرایطی اعلام شده که عملیات نظامی نیروهای امنیتی اوکراین در مناطق شرقی علیه استقلال‌طلبان هنوز ادامه دارد.

مطابق گزارش‌ها نیروهای دولتی از هواپیماهای جنگی، بالگرد و مهمات جنگی برای مقابله با مخالفان و وادار کردن آنها به عقب‌نشینی استفاده می‌کنند.

مجله انگلیسی تایم از قول یک سخنگوی عملیات نظامی اوکراین نوشته 300 نفر از نیروهای مخالفان در خلال عملیاتی که از روز سه‌شنبه آغاز شده کشته شده‌اند.

الکساندر بورودی، نخست وزیر خود خوانده مخالفان اوکراین در مناطق شرقی در مصاحبه با خبرگزاری روسی اینترفاکس کشته شدن 300 نفر در خلال این عملیات را به شدت تکذیب کرده است.

عملیات نظامی نیروهای امنیتی در مناطق شرقی که دولت از عنوان «عملیات ضد تروریستی» برای اشاره به آنها استفاده می‌کند از روز سه‌شنبه آغاز شده است.

دولت اوکراین در تلاش است استقلال‌طلبان را به عقب‌نشینی از مناطق شرقی وادار کند.

تنش در مناطق شرقی اوکراین پس از جدایی شبه جزیره کریمه از این کشور و الحاق آن به فدراسیون روسیه بالا گرفت.

این شبه جزیره پس از برگزاری یک همه‌پرسی در اسفند ماه که با مشارکت حداکثر ساکنان آن صورت گرفت به روسیه پیوست.
انتهای پیام/
   
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها