امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۹:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8692
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۳۵
تعداد بازدید: 100
حسین شمس‌الدینی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در کرمان اظهار داشت: 15 روستای هدف گردشگری در استان کرمان وجود دارد و این استان دارای کلوت‌ها، ...

حسین شمس‌الدینی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در کرمان اظهار داشت: 15 روستای هدف گردشگری در استان کرمان وجود دارد و این استان دارای کلوت‌ها، ارتفاعات، غارها، آبشارها و تپه‌های زیبایی است.

وی با اشاره به اینکه استان کرمان دارای 60 رشته صنایع دستی است، تصریح کرد: از این تعداد حدود 30 رشته در حال فراموشی است که اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان برای احیاء این رشته‌ها اقداماتی از جمله برگزاری دوره‌های آموزشی را در دستور کار قرار داده است.

شمس‌الدینی بیان داشت: هنرهای دستی مردم کرمان از جمله قالیبافی، گلیم‌بافی و پته‌دوزی نشانگر هنرمندی و خلاقیت مردم این خطه است و این آثار هنری بازار مطلوبی در سطح جهان دارند.

وی با بیان اینکه از ابتدای دولت نهم تاکنون 36 هزار نفر در رشته‌های صنایع دستی آموزش دیده‌اند، ابراز داشت: 7 هزار نفر برای دریافت گواهینامه به فنی و حرفه‌ای معرفی شدند که از مزایای بیمه تامین اجتماعی هم برخوردار شده‌اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان افزود: گردشگری یک فعالیت دینی است و در اسلام به بحث گردشگری توجه شده است و کرمان یکی از متنوع‌ترین
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها