امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۸:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86922
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه خبری «معا»، پس از شکست مذاکرات رژیم صهیونیستی با دولت تشکیلات خودگردان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه خبری «معا»، پس از شکست مذاکرات رژیم صهیونیستی با دولت تشکیلات خودگردان فلسطین، «بنیامین نتانیاهو» دستوری مبنی بر تقدیم طرحی جدید در قانون اساسی به «کنست» و تصویب آن صادر کرد این طرح، برای اولین بار «اسرائیل» را به عنوان یک دولت ملی برای یهود معرفی می‎کند.

«یدیعوت آحارونوت» نوشت قرار است این طرح روز یکشنبه آینده به کنست تحویل داده شود و همین موضوع باعث شد اعضای ائتلاف حکومتی رژیم صهیونیستی جلسه‌ای تشکیل دهند تا قبل از رفتن طرح مذکور به کنست در مورد آن بحث کنند. قرار است این طرح روز یکشنبه به کمیسیون وزرا ویژه قوانین بدون قصد تصویب آن برده شود و مرحله نهایی تصویب طرح در جلسه‌ای با حضور همه احزاب ائتلاف حکومتی انجام شود.

این جلسه به خاطر آن تشکیل می‌شود که این طرح دارای بندهای بحث‌برانگیزی مانند تعیین زبان عبری به عنوان زبان رسمی رژیم صهیونیستی و رفتار مساوی با شهروندان یهود صرف‌نظر از دین، قومیت و زبان است. پیشتر اعتراضات بسیاری در «اسرائیل» حتی از سوی «شیمون پرز» و خود اعضای ائتلاف حکومتی برای عدم تقدیم این طرح به کنست شده بود اما با شکست مذاکرات سازش قرار شد طرح مذکور قبل از تابستان امسال در کنست مورد بررسی قرار بگیرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها