امروز : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 24
۰۸:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86925
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محسن پاک‌آیین سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان گفت: روابط تهران - باکو در بهترین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محسن پاک‌آیین سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان گفت: روابط تهران - باکو در بهترین وضعیت خود بوده و آینده روشنی دارد.

وی با اشاره به خنثی شدن نقش عناصر ثالث برای اخلال در روابط دو کشور، افزود: خوشبختانه مسئولان دو کشور ترفندهای این عناصر را شناخته ‌و با درایت، مناسبات دوستانه خود را پیش می‌برند.

پاک‌آیین گفت: معیار ما برای دوستی با کشورها، رأی مردم است و نه نظرات سیاسی برخی دولت‌ها و نهادهای غیردولتی و ما تقویت ارتباطات با جمهوری آذربایجان را خواسته دو ملت می‌دانیم.

سفیر کشورمان به علایق مشترک و پیوندهای عمیق فرهنگی ملت‌های ایران و جمهوری آذربایجان اشاره کرد و افزود: هیچ دو ملت دیگری را نمی‌توان یافت که این گونه به یکدیگر علاقه‌مند باشند.

وی سفر سالیانه بیش از یک میلیون نفر از مردم جمهوری آذربایجان به ایران را مفید دانست و گفت: این قبیل ارتباطات موجب شناخت واقعیت‌های موجود در ایران شده و تبلیغات گروهک‌های قومگرا را خنثی کرده است.

سفیر ایران گفت: مردم ایران اعم از ترک، کرد، لر، عرب، بلوچ و بختیاری به ملیت خود مباهات کرده و در مقاطع مختلف از جمله در دوران جنگ تحمیلی با صدام حسین، برای حفظ این سرزمین جانفشانی کرده‌اند.

وی گفت: سیاست مرحوم حیدر علی اف رئیس جمهوری فقید جمهوری آذربایجان مبتنی بر دوستی دائمی با ایران بود و این سیاست امروز نیز در جمهوری آذربایجان دنبال می‌شود.

سفیر ایران افزود: اراده مسئولان ایران نیز بر توسعه روابط با جمهوری آذربایجان استوار است و آثار اجرایی شدن طرح‌های اقتصادی به تدریج مشخص می‌شود و ما در آینده شاهد پیشرفت‌های بیشتر در مناسبات فیمابین خواهیم بود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار