امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۷:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8693
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۳۵
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل روابط عمومی و تشریفات قوه قضائیه، آیت‌الله گرکانی در دیدار با رئیس قوه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل روابط عمومی و تشریفات قوه قضائیه، آیت‌الله گرکانی در دیدار با رئیس قوه قضائیه افغانستان با تأکید بر عدالت محوری به عنوان مهم ترین رکن اسلام اظهار داشت: در هر کشوری به خصوص کشورهای اسلامی اگر عدالت با قضاوت همراه شود ضمن برقراری امنیت حقوق همه ملت نیز ادا خواهد ‌شد.

وی افزود: دنیای امروز نیز به مسأله امنیت اهمیت ویژه ای داده است که البته لازمه آن برقراری عدالت است.

رئیس دیوان عالی کشور با اشاره به اینکه کانون امنیت هر کشور فصل خصومت با عدالت باشد گفت: ‌اگر فصل خصومت با عدالت همراه شود، امنیت برقرار می‌شود.

وی بیان کرد: متاسفانه در دنیای امروز فقط بر فصل خصومت تأکید می‌شود در حالی که پیامبر اسلام تأکید دارد کسی که بر کرسی قضاوت می‌نشیند باید با قسط و عدالت حکم کند.

وی ادامه داد: حتی امام علی (ع) نیز بر آن تاکید دارد و می‌فرماید: وقتی حکومت می‌کنی با قسط و عدالت بین مردم حکم کن. لذا ما که مسئولیت قوه قضائیه را داریم، باید اجرای قسط و عدل را به نحو احسن انجام دهیم.

آیت الله گرکانی با اشاره به روابط عمیق و تاریخی بین ایران و افغانستان گفت: امیدوارم وحدت و اتحاد بین کشورهای اسلامی از جمله میان این کشور با پاکستان برقرار شود که البته رابطه حسنه افغانستان با کشورهای اسلامی برخلاف منافع دولت های متجاوز منطقه است.

وی افزود: افغانستان باید دست بیگانگان را از کشور خود کوتاه کند چرا که دلیلی ندارد آمریکا در 9 استان افغانستان حضور نظامی داشته باشد و موجب بروز این همه مشکل در آن کشور شود.

رئیس دیوان عالی کشور با اشاره به اینکه آمریکاییان بارها اعتراف کرده‌اند هرجا منافع مان اقتضا کند در آنجا حضور داریم گفت: این موضوع نشان می‌دهد که آمریکا دلسوز مردم افغانستان نیست.

وی در پایان خواستار گسترش روابط قضایی میان دو کشور شد و از آمادگی ایران برای حل مشکلات قضایی افغانی‌های مقیم ایران خبر داد.

در این دیدار عبدالسلام عظیمی رئیس قوه قضاییه افغانستان نیز ضمن ابراز خرسندی از سفر به ایران خواستار انتقال تجربیات قضایی ایران به کشور خود شد. 

انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها