امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۸:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86932
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در آمریکای لاتین، در طول جلسات روز گذشته  چهل و چهارمین اجلاس کشورهای آمریکایی، از بین ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در آمریکای لاتین، در طول جلسات روز گذشته  چهل و چهارمین اجلاس کشورهای آمریکایی، از بین مصوبات قبلی این سازمان که توسط هیئت دائمی، طی آخرین دیدار خود در واشنگتن مشخص شده بود به موضوعاتی مانند دعوت کوبا برای دور بعدی اشاره شد.

«دنیس مونکادا»، رئیس هیئت نماینگان نیکاراگوئه ضمن اشاره به موضع همیشگی ایالات متحده آمریکا در این خصوص در اجلاس، تصریح کرد: بدون حضور کوبا برگزاری دور بعدی اجلاس امکان‌پذیر نخواهد بود.

«رافائل کوره‌آ»، رئیس جمهور اکوادور نیز مانند آرژانتین حمایت خود را از کوبا اعلام کرده و خاطرنشان کرد که اگر این کشور در دور بعدی مذاکرات در پاناما شرکت نکند؛ کشور او نیز از شرکت در این مراسم خودداری خواهد کرد، او در ادامه پیشنهاد داد که در غیر این صورت مقر دفتر مرکزی کمیسیون بین آمریکایی حقوق بشر و همچنین سازمان کشورهای آمریکایی از شهر واشنگتن به مکان دیگری منتقل شود.

خبرگزاری «تله‌سور» در این خصوص نوشت: از مهمترین موارد مورد بحث نشست امروز، ادعای آرژانتین در رابطه با مالکیت جزایر مالویناس بوده که توسط نیروهای نظامی بریتانیا اشغال شده است.

انگلیس تا‌کنون از هر‌گونه مذاکره در رابطه با این جزایر از سوی سازمان ملل و مقامات آرژانتینی سر‌ باز زده است.

از دیگر اهداف امروز این اجلاس می‌توان به بررسی موارد لازم برای برقراری صلح بین توسعه اقتصادی و ارکان جامعه، عدم تبعیض در رابطه با موضوع تغییر جنسیت و همجنس‌گرایی اشاره کرد که توسط کشورهای آرژانتین، برزیل، اکوادور و اروگوئه مورد حمایت قرار گرفته و از جانب برزیل در این دوره پیشنهاد شده است.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها