امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۲:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86941
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیشکک، در میزگرد تخصصی که با موضوع کنکاشی در اندیشه‌ها و ارمغان امام خمینی(ره) در ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیشکک، در میزگرد تخصصی که با موضوع کنکاشی در اندیشه‌ها و ارمغان امام خمینی(ره) در دفتر خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیشکک برگزار شد، کارشناسان جمهوری قرقیزستان با اشاره به برخی از دستاوردهای انقلاب اسلامی، آنها را نشأت گرفته از اندیشه‌های امام خمینی(ره) برشمردند.در این میزگرد «اسن اسوب علیف» دکترای علوم تاریخ و رئیس مرکز تحلیلی «Prudent Solutions»، «تاکتاگول کاک‌چکیف» سیاست‌شناس و تحلیلگر، «نورالدین مامبتوف» معاون رئیس مرکز پژوهشی «Prudent Solutions»، «الیانا ستارآوا» شرق‌شناس و استاد دانشگاه آکادمیک وزارت امور خارجه قرقیزستان و «امیل‌بیک مأمون‌اف» سردبیر بخش قرقیزی خبرگزاری ملی جمهوری قرقیزستان موسوم به «kabar.k.g» شرکت داشتند.

در ادامه، بخش چهارم این میزگرد که شامل دیدگاه‌ها و نظرات «امیل‌بیک مأمون‌اف» سردبیر بخش قرقیزی خبرگزاری ملی جمهوری قرقیزستان درباره دستاوردهای انقلاب اسلامی در پرتوی اندیشه‌های حکیمانه امام خمینی(ره) می‌باشد، خواهد آمد.«امیل‌بیک مأمون‌اف» در این میزگرد بیان کرد که من به عنوان یک روزنامه‌نگار در سال 2011 به تهران سفر کردم که در آنجا میزان احترام مردم به امام خمینی(ره) برای من شگفت‌آور بود.

ساده‌زیستی و خدمت صادقانه؛ عامل اصلی ارادت مردم ایران به امام خمینی(ره)

وی ادامه داد ما از خانه امام خمینی(ره) بازدید کردیم و تعجب کردیم هنگامی که دیدیم آن رهبر بزرگ در چنین خانه ساده‌ای زندگی می‌کرده است.

این ژورنالیست قرقیز افزود: ما با دیدن سادگی زندگی امام خمینی(ره) دریافتیم که مردم ایران به خاطر خدمات صادقانه ایشان به ملت خود، اینگونه نسبت به امام خویش ارادت دارند.

مأمون‌اف اظهار داشت: من همچنین کتابی را که در مورد امام خمینی به زبان قرقیزی ترجمه شده بود، مطالعه کرده‌ام که در آن به گوشه‌هایی از تلاش‌های ایشان برای آزادی مردم و مبارزه با استکبار جهانی اشاره شده بود.

وی تصریح کرد: امروزه ایران در همه حوزه‌ها در حال پیشرفت است که این امر نه تنها از لحاظ اقتصادی بلکه از لحاظ معنوی و فرهنگی نیز ملموس می‌باشد و نشاندهنده چارچوبی مستحکم در این کشور بوده  که بر اساس قانون حاکم است.

پیشرفت‌های ایران نشأت گرفته از اندیشه‌های امام خمینی(ره) است

این روزنامه‌نگار در ادامه گفت: البته باید اذعان کرد که پیشرفت این کشور در پرتوی اندیشه‌هایی است که از دیدگاه‌های امام خمینی(ره) نشأت گرفته است و آثار آن تاکنون در ایران جاری بوده و جنبه ملی به خود گرفته است.

ژورنالیست قرقیز ادامه داد: برخی‌ها به وجود ذخایر عظیم نفت و گاز به عنوان سرمایه‌های این کشور برای توسعه اشاره می‌کنند و حال آنکه به گفته مقامات ایرانی، بسیاری از کشورها هستند که آنها نیز منابع و ذخایر زیادی دارند اما نتوانسته‌اند در راه پیشرفت کشور خود توفیق چندانی کسب کنند و تنها در پرتوی وابستگی به سرمایه‌گذاری‌های خارجی در ازای فروش انرژی دستاوردهای اندکی داشته‌اند.این کارشناس قرقیز افزود: این مسئله جزء اینکه باید اشاره کرد امام خمینی(ره) روح خودباوری و توانمندی را در ایرانیان زنده کرد، تفسیر دیگری ندارد.

ضرورت حضور اسلام در جامعه و عبرت گرفتن از فروپاشی نظام کمونیستی

مأمون‌اف همچنین یادآور شد که امام خمینی(ره) در نامه خود به گورباچوف در مورد فروپاشی نظام کمونیست خبر داده بود که نشان از دوراندیشی ایشان داشت ضمن اینکه امام در این نامه در مورد ضرورت حضور اسلام در جامعه کمونیستی متذکر شده بود که این امر نیز دلیلی بر اثبات درستی مسیر ترسیم شده از سوی امام خمینی(ره) دارد و ما باید از این مثال الگو بگیریم.

وی به عنوان یک فرد رسانه‌ای همچنین از شروع به کار نمایندگی فارس در قرقیزستان ابراز خرسندی کرد و تصریح کرد که در پرتوی رهنمودها و اندیشه‌های امام خمینی(ره) ایران اسلامی مسیر توسعه خود را در همه زمینه‌ها می‌پیماید که در این راه توسعه فرهنگی و تقویت مناسبات بویژه در عرصه اطلاع‌رسانی با کشورهای همسایه حائز اهمیت است ضمن اینکه در این زمینه رسانه‌ها از جمله خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس می‌تواند در شناخت و نزدیکی مردم ایران با این حوزه، مساعدت کند.

سردبیر بخش قرقیزی خبرگزاری ملی قرقیزستان در پایان سخنان خود در این میزگرد عنوان کرد: هنگامی که من در فستیوال جهانی مطبوعات در تهران حضور داشتم، من اولین روزنامه‌نگار از قرقیزستان بودم که به ایران سفر کرده بود و در آنجا دریافتم که شناخت مردم ایران از جمهوری قرقیزستان بسیار اندک است.

بنابراین من ضمن تشکر از خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به خاطر تلاش در معرفی قرقیزستان به جامعه مخاطبین ایرانی، اعلام می‌دارم که ما نیز به نوبه خود تلاش می‌کنیم در مورد ایران اطلاع‌رسانی کنیم که معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران در پرتوی اندیشه‌های امام خمینی (ره) نیز از آن جمله است بویژه آنکه در مدت 35 سال انقلاب، ایران توانسته در برنامه‌های اقتصادی و پزشکی پیشرفت‌های خوبی داشته باشد.
انتهای پیام/ز
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها