امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۰:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86949
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سایت رسمی آیت‌الله سیدعلی حسینی سیستانی به تازگی پاسخ این مرجع تقلید به پرسش‌هایی درباره حجاب ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سایت رسمی آیت‌الله سیدعلی حسینی سیستانی به تازگی پاسخ این مرجع تقلید به پرسش‌هایی درباره حجاب و پوشش زنان را منتشر کرده است.

نخستین پرسش که مهم‌ترین آن به شمار می‌رود،‌ به شرح ذیل است:

اخیراً مجموعه ای از استفتائات پیرامون حجاب در بعضی از سایت‌های خبری به آیت‌الله سیستانی نسبت داده شده. از جمله اینکه مرد حق اجبار همسر و دخترش را بر حجاب ندارد. و اینکه حضور در مجالس عروسی مختلط زنان و مردان و همراه با رقص و موسیقی جایز است. آیا اینها صحت دارد؟

پاسخ: مقصود از اینکه شوهر و پدر حق اجبار بر حجاب را ندارند اینست که ـ بنابر احتیاط لازم ـ آنان نمی‌توانند بدون اجازه حاکم شرع از إعمال قوه ـ مانند گوش‌مالیدن و کتک و حبس ـ در امر به حجاب استفاده نمایند؛ اما استفاده از روش‌های مسالمت‌آمیز ـ حتی تند خویی اگر ملایمت مؤثر نباشد ـ جایز بلکه با مراعات شرایط یاد شده در رساله عملیه واجب است.

و نیز حضور در مجالس عروسی مختلط و یا مشتمل بر گناه‌های دیگر در صورتی جایز است که به هیچ وجه تأیید عملی حرام محسوب نشود؛ و شخص با حضورش به گناهی ـ مانند نظر حرام و گوش دادن به آواز ـ مبتلا نگردد؛ و در اینصورت باید ـ طبق شرایط یاد شده در رساله عملیه ـ حاضرین را امر به معروف و نهی از منکر کند؛ بلکه اگر احتمال تأثیر را هم نمی دهد باید ـ بنابر احتیاط لازم ـ با ترش‌رویی در مقابل گناهکاران ناراحتی و تنفر خود را از کار آنان اظهار نماید.
 
  انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها