امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۰:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8695
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۳۵
تعداد بازدید: 151
جواد یاوری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبیک اظهار داشت: به منظور عبرت‌گیری قاچاقچیان مواد مخدر و در صورت صدور تأییدیه دادستانی کل کشور، نیمه ...

جواد یاوری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبیک اظهار داشت: به منظور عبرت‌گیری قاچاقچیان مواد مخدر و در صورت صدور تأییدیه دادستانی کل کشور، نیمه نخست امسال حکم شلاق یک قاچاقچی مواد مخدر  در ملأ عام در شهر آبیک اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه دادستانی شهرستان آبیک در برخورد با هر جرم آستانه تحمل خاصی دارد، افزود: دادستانی این شهرستان به همراه اعضای شورای تأمین شهرستان آبیک عزم خود را برای مقابله با هر نوع جرم بدون مسامحه و رودربایستی جزم کرده و برخورد شدید همراه با اقدامات پیشگیرانه را در دستور کار قرار داده است.

*سیر نزولی ضرب و جرح عمدی در آبیک

این مسئول ادامه داد: در سال گذشته ضرب و جرح عمدی، درگیری و منازعه در صدر جرایم شهرستان آبیک قرار داشت که با برنامه‌ریزی صورت گرفته در شهریور ماه سال گذشته و برخورد شدید، قاطع و ضربتی، در پایان سال این نوع جرم با یک سیر نزولی در رده سوم جرایم شهرستان آبیک قرار گرفت.

یاوری، وضعیت امنیتی شهرستان آبیک را مثبت ارزیابی کرد و گفت: این شهرستان در زمینه امنیت هنوز به نقطه مطلوب نرسیده است و انتظار می‌رود با اقدامات تأثیرگذاری که در دستور کار قرار گرفته نتایج مطلوب‌تری محقق شود.

وی با اشاره به برنامه‌های در دستور کار ستاد پیشگیری و حفاظت اجتماعی دادگستری آبیک خاطر نشان کرد: ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر زبان نرم را به جای برخوردهای افراطی و چکشی مد نظر قرار داده است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک اضافه کرد: ستاد پیشگیری و حفاظت اجتماعی دادگستری این شهرستان یک ستاد مردمی با اعضایی از میان اقشار گوناگون مردم است که پس از گزینش از طریق فرم‌های عضویت، مسئولان قضایی را در پیشگیری از جرایم متخلف یاری می‌کنند.

*راه‌اندازی شعبه پنجم شورای حل اختلاف در آبیک

یاوری از راه‌اندازی شعبه پنجم شورای حل اختلاف ویژه دادسرا در این شهرستان خبر داد و بیان کرد: این شعبه با هدف رسیدگی به جرایم کوچک همچون توهین، درگیری‌های مختصر و جزئی، رانندگی بدون گواهینامه، اختلاف خانوادگی و نیز ترک نفقه راه‌اندازی شده تا با صلح و سازش و یا پرداخت جریمه پرونده‌ها مختومه شود.

وی یادآور شد: با راه‌اندازی شعبه پنجم شورای حل اختلاف ویژه دادسرا در آبیک، کارکنان دستگاه قضایی با کیفیت بهتر به جرایم بزرگ و مهم موجود در دادسرا و دادگستری رسیدگی می‌کنند.

یاوری با اشاره به تهیه و تولید فیلم مستند آموزنده و پیشگیرانه  با موضوع «مواد مخدر» افزود: در پایان سال جاری این فیلم بین شهروندان آبیکی توزیع می‌شود.
انتهای پیام/77006/ق30
برچسب ها:
آخرین اخبار