امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۳:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86972
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۵۷
تعداد بازدید: 26
به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس، وزیر توسعه ترکیه گفت: ایران خواهان مشارکت یک بانک دیگر ترک به همراه هالک بانک در مبادلات نفتی دو کشور ...

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس، وزیر توسعه ترکیه گفت: ایران خواهان مشارکت یک بانک دیگر ترک به همراه هالک بانک در مبادلات نفتی دو کشور است.

جودت ییلماز افزود: ایران اصرار دارد تا بانک دیگری در کنار هالک بانک در مبادلات دو کشور فعالیت کند تا دو کشور به حجم مبادلات 30 میلیارد دلاری هدف گذاری شده تا پایان سال 2015 برسند.

هالک بانک به انجام مبادلات غیرقانونی طلا با ایران متهم شده است. همچنین این بانک از سوی آمریکا به علت روابط خود با ایران تحت فشار قرار دارد.

به گزارش حریت، ترکیه پول نفت و گاز طبیعی خریداری شده از ایران را در حسابی در هالک بانک ترکیه به لیره واریز می کند و ایران از این پول برای خرید طلا استفاده می کند. طلای خریداری شده از ترکیه به دبی ارسال می شود و تهران در آنجا می تواند آن را به ارزهای مورد نیاز خود تبدیل کند یا به ایران انتقال دهد.

قرار است حسن روحانی رئیس جمهوری ایران روز دوشنبه به آنکارا سفر کند و دو کشور 6 توافقنامه همکاری در زمینه های مختلف از جمله در بخش انرژی به امضا خواهند رساند.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها