امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۲:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86988
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۵:۳۶
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی پروین که مهمان برنامه ورزش و مردم بود با بیان اینکه با آورده شدن نام جام جهانی یاد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی پروین که مهمان برنامه ورزش و مردم بود با بیان اینکه با آورده شدن نام جام جهانی یاد رقابت‌های مقدماتی جام جهانی 1978 می‌افتم یادآور شد: ما کَت بسته به جام جهانی آرژانتین رفتیم چون بازی‌های تدارکاتی‌مان برای این رقابت‌ها کم بود. به خوبی به یاد دارم زمانی که در قرعه‌کشی با هلند هم‌گروه شدیم روزنامه‌ها نوشتند 10 گل از این کشور می‌خوریم حتی حشمت مهاجرانی به من گفت هلند در 20 دقیقه به یک تیم 11 گل زده است اما من در پاسخ گفتم که این موضوع ترس ندارد چون دو ماه تا جام جهانی باقی مانده است.

وی افزود: ما آن زمان از هیچ چیز نمی‌ترسیدیم البته می‌دانستیم از هلند می‌بازیم اما باخت بدی مقابل این تیم نداشتیم و دو پنالتی خوردیم هرچند که جو شوخی چه آن زمان و چه در اردوی فعلی در تیم ملی وجود دارد.

پروین گفت: اینطو مردم فکر می‌کنند صعود می‌کنیم کارمان سخت می‌شود اما خدا کند خوب بازی کنیم. اصل بازی ما مقابل نیجریه‌ای است که قدرت بدنی بالایی دارد و معتقدم باید مقابل این تیم 150 دقیقه بدویم! البته هر سه بازی ما سخت است و اتفاقاً دیدار با بوسنی سخت‌ترین دیدار ماست.

وی افزود: اگر مقابل آرژانتین خوب بازی کنیم زنگ تفریح نخواهیم شد و اینطور نیست که برویم مقابل این تیم 5 گل بخوریم، خوشبختانه مسی در تیم ملی هیچی نیست و در شش هفت بازی اخیر هم خیلی بد بود و من دیگر طرفدارش نیستم.

این بازیکن سابق تیم ملی در مورد اینکه امروز شماره 7 او بر تن مسعود شجاعی است، گفت: شجاعی بازیکن خوبی است و باز حداقل دو دریبل می‌زند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا دوست داشت در برهه فعلی به جام جهانی برود، گفت: از خدا می‌خواستم در جام جهانی باشم. با همین تیم می‌رفتیم و البته می‌شد 5-6بازیکن قدیمی را هم در تیم فعلی جا زد!

پروین با بیان اینکه خلعتبری می‌توانست در جمع ملی‌پوشان اعزامی باشد، ادامه داد: صادقیان هم حیف شد البته اینطور نیست که او به راحتی دریبل بزند اما می‌توانست از چند بازیکن رد شود.

وی در مورد قهرمان جام جهانی گفت: احتمال اول من برزیل و سپس آلمان است البته اسپانیا هم مقداری شانس دارد.

پروین در مورد جایگاهش در پرسپولیس و اینکه می‌توانست بکن‌باوئرِ پرسپولیس باشد تصریح کرد: مگر نیستم! البته اینجا پیشکسوتان را نمی‌خواهند. وقتی آنها را به استادیوم راه نمی‌دهند مشخص است که دوستشان ندارند پس چه می‌توان کرد؟ من در این فوتبال به همه چیز رسیدم و 32 قهرمانی آوردم اما شما مربی‌ای را به من نشان بدهید که توانسته باشد 5کاپ قهرمانی بیاورد. با این حال تأکید می‌کنم که اینجا پیشکسوتان را دوست ندارند.
انتهای پیام/د
برچسب ها:
آخرین اخبار