امروز : دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ - 2018 September 24
۰۵:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 870
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۱۶
تعداد بازدید: 139
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس از مشهد، محمد سعیدی‌کیا در جمع دانشجویان مشهد و در همایش سراسری اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس از مشهد، محمد سعیدی‌کیا در جمع دانشجویان مشهد و در همایش سراسری اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان کشور در محل دانشگاه فردوسی مشهد اظهار کرد: کشور در حوزه فرهنگ و اقتصاد ظرفیت بالایی داشته و باید از آن استفاده کرد.

وی ادامه داد:‌ در دولت چندین وزارتخانه با عنوان آموزش و پرورش، اداره کل ارشاد، وزارت ورزش و جوانان و همچنین دانشگاه در مسیر فرهنگ وجود داشته اما سازمان‌های مردم‌نهاد و دیگر دستگاه‌ها نیز در این حوزه فعالیت چشمگیر داشته و نباید مورد غفلت واقع شوند.

سعیدی‌کیا با بیان اینکه سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه فرهنگ نیازمند حمایت جدی معنوی هستند، خاطرنشان کرد: هر فرد قسمت اعظم شخصیتش در خانواده و مدرسه شکل می‌گیرد و از این حیث باید به مسئله فرهنگ و آموزش توجه جدی داشته باشیم.

* رابطه سیاسی خوب را با کار اقتصادی درازمدت تحکیم می‌بخشیم

نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری یازدهم با اشاره به اینکه کشور مطابق با قوانین و متعهد به معاهده ان‌پی‌تی استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای می‌کند، گفت: امروز دشمنان نظام و 1+5 اعتراضی نسبت به حرکت و پیشرفت ایران در حوزه انرژی هسته‌ای نداشته بلکه آنان فقط نگران این مسئله هستند که کشور در حوزه تسلیحات نظامی از آنان پیشرفت جدی‌تری داشته باشد.

سعیدی‌‌کیا گفت: در مذاکرات و سیاست خارجی باید دیپلماسی قوی داشته و با حفظ اصول و ارزش‌ها بتوانیم تعامل خوبی را برقرار کرده نه اینکه بی‌خودی داد و فریاد کنیم.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در سال جدید در حرم مطهر رضوی اذعان کرد:‌ با توجه به فرمایشات رهبر کبیر انقلاب اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسیم و با آمریکا دشمنی و تخاصم داریم.

سعیدی‌کیا ادامه داد: رئیس جمهور باید مؤثر و هماهنگ با رهبر کبیر انقلاب در سیاست خارجی بوده نه اینکه در محافل دیگر عملکردی منافی با سیاست‌های ارائه شده توسط مقام معظم رهبری داشته باشد.

نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری یازدهم با تأکید بر اینکه تقویت رابطه سیاسی توسط تقویت رابطه اقتصادی صورت می‌گیرد، گفت: رابطه سیاسی خوب را می‌توان با کار اقصتادی درازمدت تحکیم بخشیم.

وی یادآور شد: باید ایران را با عنوان مرکز ترانزیت منطقه قوت ببخشیم و از این‌رو تعاملات مثبتی با کشورهای منطقه داشته باشیم.

سعیدی‌کیا اذعان داشت:‌ اگر لوکوموتیوهای اقتصادی را به خوبی راه‌اندازی کینم به زودی به تکنولوژی و توسعه اقتصاد و قوت سیاسی می‌رسیم.

* همواره با مجلس در تعامل بوده‌ام نه در تقابل

نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری یازدهم با تأکید بر اینکه همواره با مجلس تعامل خوبی داشته است، گفت: در طول فعالیت و خدمتم به نظام جمله‌ای خلاف مجلس نگفته‌ام و عملکردهایم مطابق با فرمایشات امام راحل و مقام معظم رهبری بوده است و همواره در تعامل با مجلس بوده‌ام.

* معیشت مردم و اقتصاد بالاترین مسئله روز است

سعیدی‌کیا وعده‌های بدون اجرا را یکی از نقاط ضعف دولت‌ها برشمرد و افزود: وعد‌ه‌های بدون اجرایی شدن دو پیامد منفی را به دنبال خواهد داشت که یکی نابسامانی در وضعیت معیشت مردم و اقتصاد بوده و دیگری این است که اعتماد عمومی به خدمت‌گزاران نظام بیش از پیش کم می‌شود و این آفت جامعه به شمار می‌رود.

وی به مزایای سفرهای استانی اشاره کرد و افزود: سفرهای استانی سبب شناخت بیشتر کشور و نظارت ویژه بر پروژه‌های استانی می‌شود اما ظرفیت بیشتری برای کیفیت و بهبود دارند.

* در مسکن مهر دولت دخالت اجرایی نکند

سعیدی‌کیا با اشاره به اینکه 30 درصد از مسکن‌های کشور مسکن مهر است، گفت: مسکن مهر پروژه‌ای بوده که تا اندازه‌ای عملیاتی شده، بسیار لازم و مناسب است اما نقطه اساسی این است که نباید دولت در آن دخالت اجرایی کند.

وی افزود:‌ دستگاه‌های اجرایی و مرتبط با امر مسکن مهر بر فعالیت خود و وظایف به طور کامل واقف بوده و دولت دخالت اجرایی نکند.

* با تفکیک جنسیتی به شدت مخالف هستم

نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری یازدهم از مخالفت خود در تفکیک جنسیتی در شرایط فعلی کشور یاد کرد و افزود: تفکیک جنسیتی نیاز به بسترسازی داشته و اگر کلاس‌های دانشگاه را تفکیک جنسیتی کنیم با جامعه چه می‌توان کرد؟

وی افزود: باید مروج اخلاق اسلامی باشیم چرا که در صورت تبیین اخلاق اسلامی حریم‌ها حفظ شده و نیازی به تفکیک جنسیتی نیست.

سعیدی‌کیا تأکید کرد: ائتلاف فعلاً زودرس است و باید وقتی صورت گیرد که شورای نگهبان کارش را به پایان رسانده و کاندیداهای اصلح را معرفی کند.

*‌ تکنوکرات نیستم و همواره با روحیه جهادی پای کار آمده‌ام

سعیدی‌کیا با ابراز نارضایتی از اینکه برخی وی را تکنوکرات می‌دانند، گفت: تکنوکرات نیستم و همواره با پایبندی بر اعتقادات و روحیه جهادی پای کار آمده‌ام.

به گفته سعیدی‌کیا معرفی کابینه در شرایط فعلی بی‌تدبیری محض است.

انتهای پیام/70023/ر40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها