امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۱:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87032
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از جنوب استان تهران، حسین فدایی ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهرری، اظهار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از جنوب استان تهران، حسین فدایی ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهرری، اظهار داشت: عالم هستی یکپارچه است و از نظم واحدی برخوردار است.

وی عنوان کرد: امام خمینی (ره) نیز اینچنین جهان‌بینی داشت و این فکر و اندیشه را مبنای انقلاب خودش قرار داد. شناخت افراد زمانی نسبت به امام راحل کامل‌تر می‌شود که بتوانند شرایط زمان امام را به خوبی بشناسند و آنچه را که در تاریخ معاصر ما اتفاق افتاده است را بدانند.

وی ادامه داد: انسان زمانی که ظلمت را بشناسد و درک کند نور را بهتر می‌فهمد و ما در ارتباط با تاریخ معاصر باید بدانیم که قدرت‌های استعماری چگونه عمل کردند و در کشور ما در 150 سال گذشته کشورهای بیگانه نقشه ایران عزیز را می گذاشتند جلوی خودشان و علیه آن توطئه می‌کردند.

فدایی خاطرنشان کرد: حرف امام خمینی (ره) منطبق با عالم هستی و فطرت انسان‌ها بود، به همین دلیل امام حاکم قلوب مردم شد.
 
وی اضافه کرد: مردم باید بدانند که پادشاهان در زمان طاغوت چه وضعیتی داشتند و چگونه حکومت می‌کردند. آن‌ها جنایات بسیاری را مرتکب می‌شدند و به مردم ظلم و ستم بسیاری روا می‌داشتند.
 
دبیرکل جمعیت ایثارگران بیان داشت: در زمان شاه بخشی از اشراف و درباریان برای تحصیل به خارج از کشور رفتند و بعد به ایران برگشتند و مجموعاً سرتا پا غربی و ضد دین شدند و به نام روشنفکران وارد کشور شدند و به توجیه ظلم پرداختند و مشروطه و نهضت ملی را به انحراف کشاندند.
 
فدایی با اشاره به سیره و زندگی امام خمینی (ره) متذکر شد: خط امام راحل خط حمایت از مستضعفین، دفاع از محرومان، استکبارستیزی، آزادی‌خواهی، عدالت‌محوری، اخلاق و معنویت بود.
 
وی عنوان کرد: افکار امام خمینی (ره) برای انقلاب و آزادی‌خواهی عقلانیت الهی بود،‌ عقلانیتی که منطبق بر شریعت بود.
 
دبیرکل جمعیت ایثارگران در پایان عنوان داشت: امام آمد و عقلانیت منطبق بر جهان را به چالش کشاند و در یک هماوردی سنگین، آن‌ها را کنار زد و جلو رفت. امام راحل نظم نوینی را برای اداره جامعه بشریت مبتنی بر عقلانیت وحیانی و عدالت الهی به ارمغان آورد.
انتهای پیام/2462/ذ30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها