امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۳:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87037
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
فرهاد بشیری، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و در ...

فرهاد بشیری، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و در پاسخ به این پرسش که «آیا قرار است طرح نظام رتبه‌بندی معلمان برای بررسی مجدد به مجلس وارد شود؟»، اظهار داشت: نظام رتبه‌بندی معلمان مورد توجه و علاقه مجموعه آموزش و پرورش است و فرهنگیان هم علاقه‌مند هستند این اتفاق بیفتد؛ این طرح ابتدا در کمیسیون مجلس مطرح شد و سپس به صحن علنی مجلس رفت.

وی افزود: با توجه به اینکه دولت در این باره نظراتی داشت، طرح رأی نگرفت و مجلس به آن رأی نداد؛ امیدواریم در جلسه‌ای دیگر این بحث مطرح شود.

بشیری در پاسخ به این پرسش که «آیا مشکلات مالی باعث عدم رأی آوردن طرح نظام رتبه‌بندی معلمان در مجلس شد؟»، خاطرنشان کرد: یک مقداری این موضوع بود و خود نماینده دولت هم در صحن مجلس اعتقاد داشت که این طرح نیاز دارد که بازگردانده شود و مجدد بررسی‌هایی انجام و جامع‌تر و پخته‌تر شود و سپس به صحن علنی مجلس بیاید.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: امیدواریم که آموزش و پرورش سریع‌تر کارها را انجام دهند و این طرح به مجلس بیاید تا مجلس با یک کار کارشناسی، دقیق‌تر و بیشتر این طرح را به تصویب برساند و می‌تواند تحولات خوبی را در آموزش و پرورش ایجاد کند.

وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه «آیا مجموعه کمیسیون موافق طرح رتبه‌بندی معلمان بودند؟»، تصریح کرد: در مجموع بله، نظر کمیسیون مثبت است و علاقه‌مند هستند که یک اتفاق خوب، جامع و دقیق در آموزش و پرورش رخ دهد که بتواند آموزش و پرورش را با نشاط‌‌تر کند و فرهنگیان هم بتوانند از شرایط و امکانات روز بیشتر استفاده کنند؛ همچنین در رابطه به معیشت آنها بتواند با تلاش و جنب و جوش بیشتری که ایجاد می‌شود در کارهایشان تأثیر بگذارد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار