امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۲:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87054
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
علی گرانمایه‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با بیان اینکه هم‌اکنون بدنه روزنامه‌های کشور به اضمحلال کشیده شده است اظهار داشت: این امر می‌تواند ...

علی گرانمایه‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با بیان اینکه هم‌اکنون بدنه روزنامه‌های کشور به اضمحلال کشیده شده است اظهار داشت: این امر می‌تواند ناشی از نوع ساختار نیروی انسانی و ورود غیرحرفه‌ای‌ها به مطبوعات کشور باشد.

این کارشناس علوم ارتباطات گفت: ورود نیروی انسانی فاقد دانش لازم و حرفه‌ای در عرصه مطبوعات کشور موجب راه‌اندازی مطبوعات زرد شده است.

وی ادامه داد: باید توجه داشت که روزنامه‌نگاران حرفه‌ای هیچ وقت وارد باند‌بازی‌ها نمی‌شوند. بر همین اساس مطبوعات زرد برای ادامه فعالیت خود از بدنه غیرتخصصی استفاده می‌کنند.

به گفته این استاد علوم ارتباطات روزنامه‌نگاران غیرحرفه‌ای بر همین اساس در مطبوعات کشور عمر کوتاهی دارند و مجبور هستند دائما تغییر حرفه دهند.

گرانمایه‌پور با بیان اینکه کاربرد مطبوعات در سایر کشورها خبری سرگرم‌کننده و آموزشی است خاطرنشان کرد: این در حالی است که در کشور ما مطبوعات به جای کارکرد خبری و تنویر افکار عمومی به نوعی بلندگوی احزاب تبدیل شده‌اند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها