امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۳:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87055
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمود گودرزی، وزیر ورزش و جوانان در یادداشتی که امروز در سرمقاله پایگاه اطلاع رسانی دولت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمود گودرزی، وزیر ورزش و جوانان در یادداشتی که امروز در سرمقاله پایگاه اطلاع رسانی دولت منتشر شد جلب مشارکت جوانان، آموزش مهارت‌های کار جمعی و همبستگی و بازگرداندن اعتماد به نفس و اعتماد به دیگران و به دولت را ضرورتی انکار ناپذیر دانست. 
در این یادداشت آمده است:

کمتر یک‌سال از عمر دولت تدبیر و امید می‌گذرد. علی رغم عمر کوتاه دولت و تداوم بد اخلاقی‌های ناراضیان از حماسه سیاسی ملت ایران در 24 خرداد، در پرتو بازسازی اعتماد عمومی به مجموعه دولت و تقویت سلامت و کارامدی تخریب شده آن، نشانه‌های بهبود در نظام تدبیر کشور و بازگشت امور به مدار اعتدال و عقلانیت به صورتی فزاینده در عرصه‌های داخلی و خارجی  پدیدار شده است.

دوراندیشی تاریخی مردم ایران در اعتماد به برنامه‌های رئیس جمهوری و تدابیر اطمینان بخش نظام در برگزاری انتخاباتی که گذشت، ضمن فراهم سازی امکان به کارگیری بخشی از توان و تجارب ارزشمند مدیریتی و کارشناسی ملی به حاشیه رانده شده، افزایش امید و نشاط همگانی برای سازندگی دوباره و توسعه متوازن کشور، بهبود مشهود موقعیت بین المللی ایران و خروج تدریجی اقتصاد ملی از شرایط خطرناک رکود تورمی را به ارمغان آورده است.

رویکرد جدید و منعطف نظام برای عبور آرام از برخی محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های مستحدث در روابط خارجی و اقدامات دولت تدبیر و امید در حوزه دیپلماسی هسته ای، به رغم دلواپسی عده ای و تداوم کارشکنی‌های کاسبان تحریم، در همین مراحل ابتدایی خود نیز اثرات مثبت و سازنده‌ای را بر ارتقای موقعیت خارجی کشور و بهبود فضای کسب و کار داخلی برجای گذاشته است.

حمایت‌های صریح بزرگان و دلسوزان نظام از ادامه مذاکرات و تداوم همدلی آحاد مردم و طیف ها و گروه های مختلف سیاسی و اجتماعی از ادامه تلاش‌های بی وقفه کار گروه مذاکرات هسته ای، ظرفیت‌های تازه و مغتنمی را برای شکست پروژه ایران هراسی صهیونیست‌های غاصب و برخی عوامل داخلی آن‌ها وبه فضل الهی شکست قطعی توطئه گرفتار سازی ایران اسلامی در دامچاله «موقعیت فرسایشی احتمال جنگ»، «انزوای خارجی» و «تحریم‌های فزاینده علمی و اقتصادی» با هدف فروپاشی اقتصادی کشور فراهم ساخته است.

تداوم دستاوردهای یک ساله اخیر مبین این واقعیت است که رفع پایدار تهدیدات خارجی و برداشتن تدریجی بارهای سنگین و خردکننده فشارهای اقتصادی و معیشتی از شانه‌های مردم آسیب دیده از تحریم‌های خارجی و مهرورزی‌های داخلی، نیازمند پیگیری راهبرد اصلی و مشروعیت افزای پیشنهادی رئیس جمهور یعنی صلح در خارج و آشتی در داخل از طریق توجه کافی به اصلاحات سیاسی به عنوان پیش نیاز و مکمل برنامه اصلاحات خارجی است.

از مهمترین لوازم و اقتضائات تحقق راهبرد پیش گفته، تمهید مؤثر زمینه‌های مشارکت سازمان یافته اقشار مختلف مردم به ویژه نخبگان مشارکت جو در صحنه‌های حمایت توأم با نقادی و اصلاح گری، رفع موانع فعالیت بخش خصوصی، به رسمیت شناختن گرایش‌ها و صداهای مختلف و گشودن باب گفتگو با اقشار ملت به ویژه جوانان همیشه حاضر در بزنگاه‌های تاریخ ساز و عرصه‌های خطیر ملی است.    

به عنوان متولی اصلی پیگیری حل مسائل جوانان بر این باورم که جوانان پر شور که به حق «حماسه سازان 24 خرداد می باشند» به عنوان منابع پایان ناپذیر انگیزه، انرژی، خلاقیت و امید از یک سو می توانند مهمترین نقش را در پیشرفت و توسعه ملی ایفا کرده و از دیگر سو اصلی ترین قشر آسیب دیده از ناکار امدی و بی تدبیری دولت‌ها تلقی می‌شوند.

سیاست‌های مشارکت سوز اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی دولت‌ها در کنار بی اعتمادی به نیروی جوان کشور می‌تواند پیامدهای زیان‌بار درازمدتی را برای آینده توسعه ایران اسلامی در بر داشته باشد که خوشبختانه به سبب تغییر در رویکرد مردم در گزینش دولتی با نگاه اعتماد به جوانان تاحدود قابل ملاحظه‌ای تعدیل شده است.

جلب مشارکت جوانان، آموزش مهارت‌های کار جمعی و همبستگی و بازگرداندن اعتماد به نفس و اعتماد به دیگران و به دولت ضرورتی انکار ناپذیر است. مقابله با بحران هویت و شکاف نسلی بدون مشارکت فعال و شنیدن صدای جوانان با گرایش‌های مختلف و آموزش مهارت‌های زندگی اجتماعی و درونی سازی هنجارها امکان پذیر نخواهد بود. هشدار ریاست جمهوری در مورد برخوردهای حذفی و سلیقه‌ای با نخبگان و سرمایه‌های انسانی کشور و تأکید بر نقش آزادی در انتخاب مسیر و نفی شیوه های اجبار گرایانه و تحکم آمیز در آموزش و تربیت جوانان، تأیید دوباره همین راهبرد است.

جوانان به ضرورت شرایط سنی، در مقابل اجبار و زور، واکنش‌های منفی نشان می‌دهند، به هوش باشیم با کم توجهی به این نیروی سازنده و مشحون از انرژی را به بیراهه سوق ندهیم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها