امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۷:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87059
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 72
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مسعود سلطانی فر، رئیس سازمان میراث فرهنگی ایران پس از امضای یادداشت تفاهم در مادرید گفت: در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مسعود سلطانی فر، رئیس سازمان میراث فرهنگی ایران پس از امضای یادداشت تفاهم در مادرید گفت: در جلسه با آقای ˈطالب رفاعیˈ و همکارانشان در زمینه گسترش همکاری بین ایران و سازمان جهانی گردشگری گفت و تبادل نظر شده است.

وی افزود: با توجه به ظرفیت ها و تجربیات خیلی خوبی که این سازمان دارد،ضروری بود که در مورد چگونگی گسترش فعالیت های گردشگری و حمایت های سازمان UNWTO از تهران در این زمینه تبادل نظر شود و جلسه با ایشان بسیار مثبت و خوب بوده است.

سلطانی فر بر نقش حمایت و کمک های فنی و هماهنگی های سازمان جهانی گردشگری برای جذب گردشگر خارجی به ایران تاکید کرد و گفت که ایران در زمینه گردشگری ظرفیت های بسیار خوب و بالایی دارد و با حسن نیت آقای طالب رفاعی ، مطمئن هستیم که از حمایت های مختلف این سازمان برخوردار خواهیم بود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی خاطرنشان کرد: در این یادداشت تفاهم، چگونگی همکاری ها و مسائل اجرایی آن مشخص شده و یک برنامه زمان بندی برای آن گذاشتیم که امیدواریم بتوانیم با تبادل هیأت های مختلف به اهداف مورد نظر برسیم.

سلطانی فر تصریح کرد: اراده دولت جدید ایران معطوف به این است که بتوانیم تعامل گسترده با کشورهای دنیا داشته باشیم.

وی ادامه داد : دولت در زمینه سیاست های خارجی ، دولت تدبیر و امید هم تشنج زدایی کرده و هم سیاست گسترش تعامل با کشورهای دیگر را در پیش گرفته است.

معاون رئیس جمهور با بیان این که یکی از دستاوردهای این سیاست افزایش چشمگیر ورود گردشگران خارجی به ایران در ماه های گذشته بوده ، افزود: در دو ماهه نخست سال جاری در مقایسه با 1392،در زمینه ورود گردشگران اروپایی در قالب تور حدود 200 درصد رشد داشتیم و در بخش های دیگر نیز به همین شکل بوده است.

سلطانی فر افزود: تمام شواهد و گزارشهای مستند حکایت از آن دارد که تمایل خیلی زیادی بین گردشگران خارجی برای سفر به ایران بوجود آمده است.

وی با اشاره به این که در زمینه جذب گردشگران مشکلاتی وجود دارد، ابراز امیدواری کرد که با حمایت های سازمان جهانی گردشگری ملل متحد در زمینه های مختلف از جمله در زمینه فنی و آموزشی این مشکلات رفع یا کاهش یابد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها