امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۸:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87074
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الشرق الأوسط، یک فعال سیاسی در مصر خبر داده که احزاب و گروه‌های سیاسی طرفدار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الشرق الأوسط، یک فعال سیاسی در مصر خبر داده که احزاب و گروه‌های سیاسی طرفدار حمدین صباحی در انتخابات اخیر ریاست جمهوری مصر پس از ناکامی در این انتخابات به دنبال تشکیل یک ائتلاف برای حضور در انتخابات پارلمانی پیش‌رو در این کشور هستند.

بنابر گزارش روزنامه الشرق الاوسط، این ائتلاف قرار است با ابتکار عمل ائتلاف مردمی سوسیالیست مصر و با حضور احزاب و گروه‌هایی چون جریان مردمی، حزب الدستور، مصر آزاد و الکرامة تشکیل شود تا در انتخابات در قالب یک لیست حضور یابند.

انتخابات پارلمانی سومین گام نقشه راه مصر بعد از تدوین قانون اساسی و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری به شمار می‌رود.

پیشتر قانون انتخابات پارلمانی و فعالیت سیاسی احزاب مصر که از سوی شورای قانون گذاری تدوین شده بود به دولت ارائه شده بود تا برای تصویب نهائی تقدیم رئیس جمهور مصر شود.

در هفته گذشته حزب «سوسیالیستی اتحاد مردمی مصر» اعلام کرد که اگر اعتراض‌های موجود به قانون انتخابات پارلمانی و قانون فعالیت‌های احزاب در مصر اصلاح نشود دست کم 10 حزب این کشور انتخابات پارلمانی را تحریم خواهند کرد.

همچنین عمر موسی رئیس کمیته تعدیل قانون اساسی مصر و مراد موافی رئیس سابق دستگاه اطلاعاتی مصر هم در نظر دارند تا ائتلافی سیاسی را برای انتخابات پارلمانی پیش‌رو تشکیل دهند.

انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها