امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۵:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87078
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری شینهوا، «جفری ادوارد فوول» شهروند آمریکایی در کره‌شمالی به اتهام  اقدام ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری شینهوا، «جفری ادوارد فوول» شهروند آمریکایی در کره‌شمالی به اتهام  اقدام خصمانه دستگیر شد.

وی که 29 آوریل (9 اردیبهشت) وارد کره شمالی شده است، متهم شد که برخلاف رفتارهای بک گردشگر رفتار کرده و قوانین کره‌شمالی را نقض کرده است.

تحقیقات درباره وی در کره شمالی ادامه دارد با این حال یکی از مقامات وزارت خارجه آمریکا گفت که این وزارت‌خانه از دستگیری 3 تن از اتباع آمریکایی در کره شمالی مطلع است.

حدود 2 ماه قبل در پی دیدار «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا با «پارک گئون های» همتای کره‌جنوبی خود در سئول، مقامات کره شمالی یک گردشگر آمریکایی را بازداشت کرده بودند.

«میلر متیو تود» تبعه 24 ساله آمریکایی یکی از این افراد است. وی 10 آوریل (21 فروردین) پس از اینکه  ویزایش را پاره کرد، بازداشت شد. گفته می‌شود که تود درخواست پناهندگی کرده است.

سال گذشته نیز «کنت بائه» شهروند آمریکایی به اتهام اقدامات خصمانه علیه کره شمالی به ۱۵ سال حبس با اعمال شاقه محکوم شده بود.

انتهای‌پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار