امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۵:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87098
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، عملیات‌های ارتش سوریه در جبهه‌ها و محورهای مختلف میدانی پس از برگزاری ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، عملیات‌های ارتش سوریه در جبهه‌ها و محورهای مختلف میدانی پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در این کشور ادامه یافت.

انفجار خودرو بمبگذاری شده در یکی از مقرهای النصره

در ادامه درگیری‌های دو گروه تروریستی تکفیری داعش و جبهه النصره در شهر «المو حسن» در ریف دیر الزور که تحت کنترل جبهه النصره است، گروه تروریستی داعش اقدام به منفجر کردن یک خودرو بمبگذاری شده در یکی از مقرهای النصره کرد که منجر به هلاکت تمام عناصر موجود در آن شد.

ادلب:‌ انفجار در کارگاه ساخت بمب گروه‌های مسلح

انفجار در کارگاه ساخت بمب گروه‌های مسلح در شهر «معرتمصرین» و شهرک «کفربنی» در ریف ادلب منجر به کشته شدن 8 تروریست وابسته به گروه تروریستی «آزادگان شام» و زخمی شدن شماری دیگر شد.

این انفجار حین نقل و انتقال مواد منفجره توسط عناصر مسلح در این کارگاه روی داد.

نوی: وضعیت ثابت در جبهه‌های جنوب

براساس گزارش‌های رسیده از مناطق جنوب کشور نیروهای ارتش سوریه چندین حمله گروه‌های مسلح در ریف درعا را دفع کردند، بدون اینکه تغییری در این جبهه‌ها حاصل شود.

این درحالی است که دیگر یگان‌های ارتش سوریه نیز مقرهای گروه‌های مسلح در درعا البلد را هدف قرار داده و منهدم کردند. همچنین نیروی هوایی و یگان توپخانه ارتش سوریه نیز چندین مرکز تجمع گروه‌های مسلح و یک بیمارستان میدانی وابسته به این گروه‌ها در شهر «نوی» را هدف گرفته و منهدم کردند.

ریف ادلب: عملیات ارتش سوریه در فرودگاه نظامی ابو الظهور

نیروهای مسلح و ارتش مستقر در فرودگاه نظامی ابو الظهور در ریف ادلب واقع در شمال غربی سوریه چندین عملیات دقیق و کیفی را اطراف این فرودگاه و شهرک‌های تل سلمو و ام جرین در شمال شهرک ابو الظهور به اجرا گذاشتند.

همچنین دیگر یگان‌های ارتش سوریه نیز در دو منطقه نظامی وادی الضیف و الحامدیه واقع در معره النعمان عملیاتی را علیه گروه‌های مسلح این مناطق به اجرا گذاشتند که به صورت مستمر نقاط تجمع نیروهای ارتش سوریه در وادی الضیف و خان شیخون را هدف می‌گرفتند.

در همین راستا نیروهای ارتش سوریه نقاط تجمع گروه‌های مسلح در منطقه جبل الاربعین و جبل الزاویه و شهرک‌های الرامی و الاسکان از توابع ریف ادلب را هدف گرفتند.

ریف حمص: عملیات ارتش در ریف حمص

شماری از اهالی شهر حمص به ویژه کوی «جامعه البعث» و خیابان «الحضاره» شاهد راهپیمایی‌ها و تجمعاتی در حمایت از نظام و ارتش سوریه بود.

در همین راستا یگان‌های ارتش سوریه چندین عملیات در ریف شمالی حمص و به شکلی ویژه در منطقه حوله و اطراف رستن و تلبیسه به اجرا گذاشتند.

ریف دمشق: ارتش زمینه تسلط کامل بر ریف جنوبی دمشق را فراهم می‌کند

نیروهای ارتش سوریه عملیات‌های خود را در مناطق مختلف دمشق و ریف آن ادامه داده و رمینه را برای تسلط کامل بر ریف جنوبی دمشق پس از تسلط بر شهرک‌ «الثوره» در ریف الکسوه فراهم کردند.

اهمیت شهرک الثوره در این نهفته است که جدا کننده جنوب دمشق از مناطق اطراف الکسوه است و تسلط ارتش سوریه بر آن به معنای آغاز عملیات ارتش برای تصرف منطقه دنون است که زمینه تسلط ارتش سوریه بر ریف جنوبی دمشق را فراهم می‌کند.

در کوی جوبر در دمشق نیروهای ارتش سوریه امروز یک تونل گروه‌های مسلح را در کشف کردند که از منطقه «الانفاق» تا خیابان «پارلمان» به طول 70 متر و عمق 15 متر کشیده شده بود.

در غوطه شرقی دمشق نیز یگان‌های ارتش سوریه چندین مرکز تجمع گروه‌های مسلح در مزارع غربی دوما به نام «مزارع عالیه» و پل «العب» هدف قرار دادند و همزمان با آن درگیری‌های شدید و گسترده‌ای در منطقه مابین تل کردی و میدعه رخ داد که به منطقه کمین‌های ارتش سوریه معروف شده است.

تلاش گروه‌های مسلح برای گشودن جبهه عین ترما

پس از آرامشی دو روزه بر منطقه ملیحه نیروهای ارتش سوریه عملیات گسترده خود در این شهرک و مناطق اطراف آن در ریف دمشق را آغاز کردند.

در این راستا گزارش شده که نیروهای ارتش سوریه چندین عملیات را به اجرا گذاشتند و مراکز تجمع گروه‌های مسلح را در جسرین و زبدین که در نزدیکی ملیحه قرار دارند را هدف گرفته و در دو محور البساتین و الفیلات در نزدیکی زبدین پیشروی چشمگیری را محقق کردند.

همچنین گروه‌های مسلح تلاش داشتند با گشودن جبهه عین ترما در نزدیکی شهرک ملیحه از فشار وارده بر گروه‌های مسلح در منطقه ملیحه بکاهند که بت مقابله ارتش سوریه مواجه شده و کاروان‌های گروه‌های مسلح را در عمق عین ترما هدف قرار دادند.

عملیات ارتش سوریه در ریف جنوبی حلب

شهر حلب امروز جمعه شاهد آرامش نسبی پس از چندین گلوله باران شدید کوی‌ها و مناطق مختلف این شهر توسط گروه‌های مسلح بود. این درحالی است که چندین کوی شهر حلب از جمله کوی «المیدان» شاهد برگزاری تجمعات و راهپیمایی‌هایی بود که طی آن اهالی این مناطق از ارتش سوریه خواستار هدف گرفتن گروه‌های مسلح مستقر در دو منطقه بنی زید و بستان الپاشا شده بودند که از آنجا گروه‌های مسلح کوی‌های حلب را هدف قرار می‌دهند.

در همین راستا گزارش شده که نیروهای ارتش سوریه در ریف جنوبی حلب و به ویژه در تله عزان و الوضیحی و الحدادین چندین عملیات کیفی و دقیق را علیه گروه‌های مسلح به اجرا گذاشتند و یگان توپخانه ارتش نیز مراکز تجمع گروه‌های مسلح در مناطق الصاخور، الأشرفیه، صلاح الدین و الأنصاری را هدف گرفتند.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار