امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۰۱:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87103
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «ان بی سی نیوز» آمریکا، «نورالله نوری» فرمانده ارشد طالبان که سال ها در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «ان بی سی نیوز» آمریکا، «نورالله نوری» فرمانده ارشد طالبان که سال ها در کمپ گوانتانامو اسیر ارتش آمریکا بوده و با تازگی در مبادله با «گروهبان باو برگدال» سرباز آمریکایی اسیر طالبان، آزادی خود را بازیافته، قول داد مبارزه با آمریکا را مجددا آغاز کند.

بر اساس این گزارش، «نورالله نوری» که در حال حاضر در قطر به سرمی‌برد، در گفت‌وگوهای متعدد با دوستان و خویشاوندان خوداین مطلب را مطرح کرده است.

«نور الله نوری» هفته گذشته و پس از میانجیگری امیر قطر از جانب دولت آمریکا، به همراه 4 عضو ارشد طالبان پس از 12 سال حبس، از کمپ گوانتانامو آزاد شدند؛ این آزادی در ازای آزادی گروهبان «باو برگدال» سرباز آمریکایی‌ بود که به مدت 5 سال در اسارت طالبان به سر برده بود.بر اساس موافقت مقامات کاخ سفید و دولت قطر، «نوری» و 4 فرمانده دیگر طالبان باید به مدت 1 سال تحت نظر دولت قطر و در این کشور زندگی کنند.

این 5 عضو ارشد طالبان در حال حاضر به دلیل وخامت شرایط جسمی در یکی از بیمارستان‌های قطر تحت مداوا می‌باشند. بر اساس گفته‌های خویشاوندان «نوری» دولت آمریکا به وی ضمانت داده که تا زمانی که زندگی مسالمت‌جویانه‌ای داشته باشد، وی و 4 همقطار دیگرش در هیچ کشوری تحت تعقیب قضایی دولت آمریکا قرار نخواهند گرفت.

«ملامحمد عمر» رهبر طالبان، در پیامی آزادی این افراد را «یک پیروزی بزرگ» برای این گروه تروریستی ارزیابی کرده بود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها