امروز : دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵ - 2016 December 5
۱۸:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8715
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۳۷
تعداد بازدید: 97
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در نخستین روز این جشنواره، گروه عاشیق های تبریز با حضور عاشیق حسن اسکندری، گروه موسیقی کردی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در نخستین روز این جشنواره، گروه عاشیق های تبریز با حضور عاشیق حسن اسکندری، گروه موسیقی کردی هی را ، ابوسعد زرگانی (تکنوازی رباب الشاعر) و گروه موسیقی قشقایی ( کرنای حسین کریم نژاد و نقاره یوسف نوازی ) از ساعت 18 تا 21در تالار وحدت روی صحنه می روند.

همچنین در سئانس 21 این سالن گروه ساحل دلنوازان بلوچستان با حضور محمد اسحاق بلوچ نسب، گروه غلامحسین جمشیدی، سهراب محمدی و گروه غمخواران جام با حضور پیمان غمخوار احمدی به ترتیب به اجرای برنامه خواهند پرداخت.

سالن رودکی نیز درسئانس ساعت 16 این روز میزبان اجرای گروههای سیدخیال یادگاری با اجرای مقام های تنبورگوران ، رسول زنگشاهی ( تکخوانی بلوچی )، گروه شاهنامه خوانی کردی به خوانندگی شاپور کمالی و شیخ مراد از ترکمن است.

تکنوازی تنبور دنیا کمالی، تکنوازی دوتار حسین ولی نژاد، گروه الغدیر سعید سیاحی و تکخوانی و تکنوازی محمدرضا اسحاقی نیز در ساعت 18 این روز به ترتیب در سالن سوره حوزه هنری اجرا خواهد شد. در ساعت 21 نیز در همین سالن تکنوازی تنبور و تکخوانی سیدسلمان حسینی و سیاوش یادگاری، گروه قمادین به سرپرستی چراغ گیلانی، تکنوازی تنبور دامون کمالی و گروه قلیچ انوری از ترکمن اجرا می‌شود.

دردومین روز جشنواره دوشنبه 30 اردیبهشت هم گروه های قمادین (سرنا ، دهل و چوب بازی) با حضور چراغ گیلانی ، کرمانج با حضور حسن طی بود ، علی شرفی( موسیقی بوشهر) ، تکنوازی تنبور و تکخوانی هوره و مقام های باستانی با اجرای سید سلمان حسینی و سیاوش یادگاری از ساعت 18 در تالار وحدت به اجرای برنامه خواهند پرداخت .در ساعت 21 نیز گروه‌های شاهنامه خوانی کردی با شاهنامه خوانی شاپور کمالی، الغدیرخوزستان با حضور سعید سیاحی ، تکنوازی دو تار حسین ولی نژاد و گروه ترکمن با حضور قلیچ انوری در همین تالار روی صحنه می روند.

در همین روز و از ساعت 16 در تالاررودکی هم ابوسعد زرگانی، عاشیق حسن اسکندری، صمدحبیبی و گروه کُردی "هی را " اجرای برنامه می کنند.

علاوه بر اجراهای صحنه ای ، نشستی تخصصی پژوهشی هم در ساعت 18 در سالن رودکی با موضوع روش همانند سازی درانتوموزیکولوژی با تاکید بر نمونه موردی سوگواری های حماسی درمناطق لُرنشین و کُردنشین  با حضور دکتربهمن کاظمی برگزار می شود. در همین ساعت ، بیت خوانی حماسی کردستان نیز درسالن رودکی اجرا خواهد شد. درسالن سوره حوزه هنری هم از ساعت 18 تکنوازی تنبور(دامون کمالی)، جمشید ولی نژاد (تکنوازی دوتار)، گروه غمخواران جام و تکنوازی دف (سوگند موحدی) به روی صحنه خواهد رفت و ساعت 21 گروه ساحل دلنوازان بلوچستان، گروه موسیقی قشقایی، گروه نوجوانان بهار و گروه غلامحسین جمشیدی اجرای برنامه می کنند.

قابل توجه است ، درسومین روز جشنواره ، سه شنبه 31 اردیبهشت ، هم سهراب محمدی دوتارنواز شمال خراسان، علی شرفی ازبوشهر، عبدالحمید رژیم کمانچه نوازترکمن و گروه نوجوانان بهارترکمن از ساعت 16 درسالن رودکی به اجرای برنامه خود خواهند پرداخت .

همچنین در سالن سوره حوزه هنری ساعت 18 تکنوازی بالابان (اسماعیل خدایی)، تکنوازی دو تار (حسن تایا نلوی بیگ)، گروه کرمانج (حسن طی بود) و تکنوازی تنبور(مبین میرزایی یزنی) آخرین اجراهای هشتمین جشنواره موسیقی نواحی ایران را تشکیل می دهند.

قابل توجه است ، مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره موسیقی نواحی ایران نیزساعت 21 سه شنبه ، 31 اردیبهشت ، در تالاروحدت برگزارخواهد شد.

گفتنی است ، مرکز موسیقی حوزه هنری با دراختیار قراردادن سالن سوره حوزه هنری و ضبط استودیویی اجراهای نوازندگان موسیقی نواحی حاضردرجشنواره توسط پیروز ارجمند ، دربرگزاری هشتمین جشنواره موسیقی نواحی ایران با دفترموسیقی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی مشارکت کرده است . 
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار