امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۳:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87164
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 42
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بوشهر، هادی آیت‌اللهی ظهر امروز در نشست مجمع عادی سالیانه هیئت فوتبال استان بوشهر اظهار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بوشهر، هادی آیت‌اللهی ظهر امروز در نشست مجمع عادی سالیانه هیئت فوتبال استان بوشهر اظهار داشت: شرکت‌ها و صنایع زیادی در استان بوشهر وجود دارند که باید حقوق مردم بوشهر را در همه زمینه‌ها همچنین زمینه حمایت‌های مالی از فوتبال را فراهم کنند.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه دو تیم شاهین و ایرانجوان با پنج دهه سابقه به عنوان شناسنامه ورزش استان بوشهر به شمار می‌روند، بیان داشت: تمام خروجی فوتبال استان بوشهر در سال‌های اخیر از این دو باشگاه بوده و باید زمینه احیا این دو تیم مهیا شود.

آیت‌اللهی در ارتباط با قدمت درخشان فوتبال استان بوشهر ادامه داد: در سال‌هایی که فوتبال کشور به طور منسجم در کشور برگزار نمی‌شد تیم‌های بوشهری در رده‌های اول فوتبال کشور قرار داشتند.

وی در ارتباط با دلایل سقوط شاهین بوشهر نیز اظهار داشت: تعدادی از بازیکنان که فوتبال آنها تمام شده بود در سال آخر به  سوی تیم شاهین روانه شدند که همراه با دلالان، تیم شاهین را به وضعیت کنونی تبدیل کردند،‌ و با عمده مشکلات فراوانی که پیش روی شاهین قرار گرفت در مقطع کنونی فقط همکاری و اتحاد مسئولان است که می‌تواند گره از مشکلات این تیم مردمی را باز کند.

این مسئول یادآور شد: تیم ایرانجوان بوشهر در نیم فصل اول لیگ یک قهرمان شد ولی در اواخر نیم فصل دوم به دلیل مشکلات مالی شرایط این تیم به‌گونه‌ای پیش رفت که باید برای صعود می‌جنگید که همین امر ایجاب می‌کند از تیم‌ها حمایت لازم صورت بگیرد.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه هیئت فوتبال در ماه‌های اخیر جزء هیئت‌های برتر کشور بوده، خاطرنشان کرد: ادامه روند اجرای طرح آسیا ویژن در استان بوشهر که کلاس‌های اولیه آن در بوشهر نیز برگزار شده است ، می‌تواند نقش چشمگیر در رشد فوتبال استان بوشهر داشته باشد.

آیت اللهی با بیان اینکه لیگ برتر نمی‌تواند ارزیابی مناسبی برای سنجیدن فوتبال یک استان باشد، گفت: دو تیم پرطرفدار و لیگ برتری پایتخت در سال گذشته بالغ بر 70 میلیارد هزینه داشته‌اند در صورتی که خروجی این دو باشگاه به هیچ وجه قابل مقایسه با هزینه‌های آنها نبوده است و با توجه به وجود چنین مشکلاتی در سطح لیگ برتر کارکردن روی فوتبال پایه از اهمیت بیشتری برخوردار است.

وی ادامه داد: میانگین دوندگی بازیکنان لیگ برتر در فصل گذشته 4.5 کیلومتر بوده و این لیگ از زمانی که با یک بازیکن قرارداد یک میلیارد و 200 میلیون تومانی می‌نویسد،‌ دارای مشکل است،‌ با این وضعیت دلیلی ندارد استان بوشهر بخواهد یک مرتبه در سطح اول فوتبال کشور حاضر شود بلکه باید همانند ایرانجوان خورموج پله پله راه صعود را در پیش بگیرد.

انتهای پیام/66006/خ30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها