امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۱:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87181
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
«مجد نیازی» رئیس حزب «سوریه وطن» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تاکید کرد که استقبال از انتخابات ریاست ...

«مجد نیازی» رئیس حزب «سوریه وطن» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تاکید کرد که استقبال از انتخابات ریاست جمهوری در سوریه فراتر از حد انتظار معارضان سوری چه در داخل و چه خارج و چه شخص وی بود.

نیازی افزود: انتخابات سوریه واقعیت کاملا معکوسی را به تصویر کشید، اینکه این انتخابات احساساتی کاملا مردمی بود و مردم تنها برای انتخابات پای صندوق‌ها حضور نیافته بودند، بلکه این انتخابات را وظیفه ملی خود می‌دانستند.

وی ادامه داد: ما به عنوان یک حزب همواره در برابر تهدیدات معارضان مسلح پیش از انتخابات و طی انتخابات که دمشق و حلب و تمام مرکز انتخاباتی سوریه را تهدید کرده بودند، ایستادگی کردیم و حضور مردم در انتخابات در واقع پاسخ به این تهدیدات بود تا گروه‌های مسلح و حامیان آنها بدانند که مردم سوریه همچنان با کرامت و عزت به زندگی خود ادامه می‌دهند.

نیازی در خصوص کشورهایی که بر مردم و دولت سوریه برای توقف روند انتخابات فشار آورده‌ بودند، گفت: کشورهایی مانند قطر و عربستان سعودی اهداف خاصی را از عدم برگزاری انتخابات دنبال می‌کردند و این کشورها و دیگر کشورهایی که برای سوریه دم از آزادی و دموکراسی می‌زنند، بدانند که با دست نشاندگانشان در سوریه (گروه‌های مسلح) و تجاوز به صندوق‌های رای نخواهند توانست به نتیجه برسند، مشابه آنچه در قامشلی شاهد آن بودیم.

رئیس حزب سوریه وطن تاکید کرد: گروه‌های مسلحی که اهداف دیگر کشورها را در سوریه دنبال می‌‌کنند و انواع تعدی‌ها و تجاوزها را علیه مردم بی‌پناه سوریه اعمال می‌کنند و گام در راه عادی سازی روابط بر با اسرائیل برمی‌دارند و یا خواهان اقدام و حمله نظامی آمریکا علیه سوریه می‌شوند، چگونه می‌توانند، منادی آزادی و دموکراسی برای سوری‌ها باشند.

نیازی سخنان خود را با این گفته به پایان رساند که مردم سوریه سرنوشت خود را انتخاب کرده و به مقاومت در برابر تمام فشارهای غربی و منطقه‌ای پرداخته و تصمیم گرفته تا از وطن خود دفاع کنند تا مزدور کشورهای دیگر که هدف آنها نابودی کشورشان است، نباشند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها