امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۳:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87200
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
احمد امیرآبادی نماینده مردم قم و عضو هیات اعزامی پارلمان ایران برای نظارت بر انتخابات سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به ...

احمد امیرآبادی نماینده مردم قم و عضو هیات اعزامی پارلمان ایران برای نظارت بر انتخابات سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به جزئیات سفر این هیات و فعالیت‌های آن گفت: خوشبختانه در دمشق امنیت بسیار خوبی برقرار بود و روند رای‌گیری از مردم بدون هیچ مشکلی انجام شد.

وی افزود: ما در مراجعه به صندوق‌های اخذ رای در محلات مختلف، به خوبی این امنیت را مشاهده کردیم و فضای شهر دمشق بسیار آرام بود.

عضو هیات اعزامی پارلمان ایران برای نظارت بر انتخابات سوریه گفت: در جریان حضور این هیات در دانشگاه دمشق، با صف‌های متوالی رای‌دهندگان روبه‌رو شدیم و اغلب آنان نیز جوانانی بودند که عکس‌هایی از بشار اسد و سیدحسن نصرالله در دست داشتند.

امیرآبادی گفت: برخی از این جوانان نیز با خون خود برگه‌های رای را علامت می‌زدند که به معنای دفاع آنان از کشور در مقابل تروریست‌ها بود.

وی در ادامه با اشاره به دیدارهای این هیات با مقامات مختلف سوری گفت: دیدار با مفتی اعظم سوریه، دیدار با اسقف اعظم کلیسای این کشور، دیدار با تولیت حضرت رقیه(س) و حضرت زینب(س)، دیدار با ولید معلم وزیر امور خارجه و همچنین نخست‌وزیر و وزیر صنایع و در پایان دیدار با بشار اسد رئیس‌جمهور این کشور از مهمترین برنامه‌های هیات در سفر فوق بود.

نماینده مردم قم با اشاره به جزئیات دیدار با بشار اسد گفت: آقای بشار اسد در این دیدار روحیه بسیار بالایی داشتند و اعلام کردند من تا پایان برای دفاع از کشورم حضور خواهم داشت.

امیرآبادی گفت: بشار اسد با تشکر از عدم تغییر سیاست نظام جمهوری اسلامی ایران نسبت به سوریه با وجود تغییر دولت‌ها حضور ایران در کنار کشورهای حامی مقاومت را موجب پایداری این اتحاد عنوان کرد.

وی افزود: آقای بشار اسد انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور را فصل جدیدی برای مردم سوریه و مقابله با دشمنان این کشور عنوان کردند.

نماینده مردم قم همچنین با اشاره به اینکه بشار اسد بر آغاز سازندگی و بازسازی این کشور تاکید کرد، گفت: رئیس‌جمهور سوریه بر این نکته تصریح داشت که کشورهایی که در کنار دشمنان سوریه ایستاده‌اند سهمی در بازسازی و سازندگی این کشور نخواهند داشت و سهم اصلی به کشورهای دوست و همپیمان این کشور خواهد رسید.

امیرآبادی درباره تامین امنیت دمشق و شهرهای اطراف آن گفت: تامین امنیت در این شهر برعهده جوانان سوری بود که اسلحه بر دست دفاع می‌کردند البته ما صداهایی نیز می‌شنیدیم که مربوط به فعالیت‌های ارتش سوریه در حومه شهر دمشق بود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا رئیس‌جمهور سوریه مهلتی را برای پایان درگیری در سوریه عنوان کرده است یا نه گفت: آقای بشار اسد اظهار امیدواری کردند که در آینده نزدیک این درگیری‌ها به اتمام برسد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها