امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۶:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87204
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 64
به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حمیدرضا فولادگر رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و کلمبیا که در رأس ...

به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حمیدرضا فولادگر رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و کلمبیا که در رأس یک هیأت پارلمانی به بوگوتا سفر کرده بود ظهر روز (چهارشنبه 14 خرداد) با ادگار اسپیندولا نینیو رئیس کمیسیون سیاست خارجی سنای کلمبیا دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی در ابتدای این دیدار با اشاره به اهمیت تشکیل گروه‌های دوستی پارلمانی دو کشور گفت: گروه‌های دوستی پارلمانی به عنوان تسهیل‌کننده مناسبات دو کشور می‌توانستند به توسعه و گسترش مراودات سیاسی، اقتصادی به ویژه روابط پارلمانی فی مابین کمک کنند.

رئیس کمیسیون حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بخش‌های صنعتی و بازرگانی فرصت‌های مناسبی برای همکاری‌های مشترک موجود است، افزود: ظرفیت‌های فراوانی در بخش‌های انرژی، کشاورزی و صنایع خودروسازی در جمهوری اسلامی ایران وجود دارد که می‌توان با حمایت از بخش خصوصی و دولتی در دو کشور فرصت آشنایی از ظرفیت‌های طرفین را فراهم کند.

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و کلمبیا در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مذاکرات 1+5 با جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره آماده مذاکره با دیگر کشورها بوده تا حقانیت خود در دستیابی به انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای را به جهان اعلام کند.

وی در پایان رفت و آمد مقامات پارلمانی کلمبیا به کشورمان را فرصتی برای آشنایی هر چه بیشتر از واقعیات جامعه ایران دانست.

ادگار اسپیندولا نینیو رئیس کمیسیون سیاست خارجی سنای کلمبیا نیز در ادامه این دیدار با تأکید بر وجود توانمندی‌های فراوان در دو کشور گفت: وجود توانایی‌های فراوان اقتصادی و صنعتی در کلمبیا و ایران و استقبال پارلمان کلمبیا از گسترش ارتباطات با جمهوری اسلامی ایران بستر مناسبی برای توسعه همکاری‌های مشترک فی مابین را فراهم کرده است.

وی در پایان سفر گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران به کلمبیا را فرصتی برای تبیین روابط دوستانه دو کشور در عرصه‌های مختلف دانست و بر توسعه ارتباطات پارلمانی فیمابین تأکید کرد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها