امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۵:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87206
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حمیدرضا فولادگر رئیس گروه دوستی-پارلمانی جمهوری اسلامی ایران - کلمبیا با «کارلوس باریگا» نایب ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حمیدرضا فولادگر رئیس گروه دوستی-پارلمانی جمهوری اسلامی ایران - کلمبیا با «کارلوس باریگا» نایب رئیس مجلس سنای کلمبیا دیدار و گفت‌وگو کرد.

فولادگر در این دیدار با اشاره به وجود ظرفیت‌های فراوان در بخش‌های مختلف در 2 کشور، اظهار داشت: گروه دوستی-پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و کلمبیا از تمام ظرفیت‌ خود برای ارتقای سطح مناسبات سیاسی، اقتصادی و به ویژه روابط پارلمانی فیمابین استفاده خواهد کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه هیچگونه محدودیتی در توسعه روابط میان دو کشور وجود ندارد، افزود: توسعه مراودات سیاسی، اقتصادی، فرهنگی میان جمهوری اسلامی ایران و کلمبیا می‌تواند زمینه گسترش همکاری‌های مشترک فیمابین را فراهم نماید.

فولادگر در پایان گسترش مناسبات با کشورهای آمریکای لاتین از جمله کلمبیا را از اصول سیاست خارجی کشورمان دانست و بر آشنایی هر چه بیشتر بخش‌های خصوصی از توانمندی‌های صنعتی و بازرگانی یکدیگر تأکید کرد.

در ادامه این دیدار «باریگا» نایب رئیس مجلس سنای کلمبیا با ابراز خرسندی از سفر گروه دوستی-پارلمانی کشورمان به کلمبیا، گفت: دیدارهای مقامات عالیرتبه سیاسی و پارلمانی 2 کشور می‌تواند به تقویت و تحکیم مناسبات سیاسی، اقتصادی و تجاری و توسعه روابط پارلمانی فیمابین کمک کند.

«باریگا» در پایان بر تشکیل گروه دوستی-پارلمانی کلمبیا با ایران در سنای آن کشور تأکید کرد و یادآور شد: پارلمان کلمبیا هیچگونه مانعی را در توسعه مناسبات با جمهوری اسلامی ایران قائل نیست.

در این دیدار سیدعلی محمدبزرگواری نماینده کهکیلویه و بویراحمد در مجلس و از اعضای گروه دوستی-پارلمانی ایران و کلمبیا گسترش ارتباطات پارلمانی میان مجلس 2 کشور را بستری مناسب برای افزایش روند روابط سیاسی و اقتصادی فیمابین لازم دانست و بر آن تأکید کرد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها