امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۵:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87207
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
محسن صرامی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به دیدار هفته ...

محسن صرامی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به دیدار هفته گذشته رئیس ‌کل بانک مرکزی با مراجع عظام تقلید در قم اظهار داشت: انقلاب ما انقلابی اعتقادی و دینی است و با دیگر انقلاب‌های تاریخ اختلاف فاحش دارد، از این رو مرجعیت دینی نقش اصلی و اساسی در تصمیم‌گیری‌های نهایی دارد.

وی اینگونه دیدارها میان دولتمردان و مراجع عظام را به فال نیک گرفت و افزود: البته این دیدارها نباید در حد تشریفات و صرفاً به جهت رسانه‌ای شدن باقی بماند، بلکه امیدواریم این دیدارها در نگاه کلان دولت نسبت به مسائل تأثیر مثبت نیز داشته باشد.

قدردانی از اهتمام رئیس ‌جمهور نسبت به حفظ ارتباط دولت با مراجع

صرامی با قدردانی از رئیس‌ جمهور مبنی بر اینکه ارتباط با علما را در سطح اولویت‌های وزرا و اعضای کابینه قرار داده است، خاطرنشان کرد: نگاه به محرومان همیشه دغدغه امام راحل بوده است، اما متأسفانه بانک‌ها نتوانسته‌اند به این حوزه نزدیک شوند و علت آن نیز بخشی‌نگری بانک‌هاست.

وی ادامه داد: هر چند همیشه شعار بانکداری اسلامی سر داده شده است، اما زمانی که مراجع از این سیستم انتقاد کرده و از حاکمیت ربا بر آن ابراز نگرانی می‌کنند، مشخص می‌شود که بانکداری اسلامی حاکم نشده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با توصیه به این کمیسیون به منظور قرار دادن دغدغه مراجع در زمینه اخذ دیرکرد، ربا و فشار بر بدهکاران مستأصل بانکی در فهرست بررسی‌ها تصریح کرد: اگر اصول دینی بر نظام بانکداری ما حاکم نباشد، همانند نظام بانکداری غرب به زوال خواهد رفت.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها