امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 18
۲۳:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87214
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، عضو سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حمله ...

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، عضو سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حمله تروریست‌ها به سامرا ادامه سلسله حملات و تلاش‌های تروریستی در جهت به آشوب کشیدن عراق خواند و گفت: اکنون در فلوجه و موصل شاهد اقدامات گسترده تروریست‌ها هستیم.

وی دولت اسلامی عراق و شام را هدف اعلامی و کلان داعش از این گونه اقدامات عنوان کرد و گفت: آنها می‌خواهند فضای حیاتی برای وحشی‌گری‌های خود در عراق فراهم کنند.

فلاحت‌پیشه از ایجاد کانون امن در پناه پوشش جمعیتی به‌منظور پیشبرد سیاست‌ها در مناطقی که استعداد لازم برای اقدامات تروریستی را دارند به‌عنوان هدف دیگر داعش از گسترش تحرکات نام برد و گفت: داعش این اقدامات را عمدتاً در مناطقی صورت می‌دهد که به‌دلیل بافت جمعیتی و حضور غیرنظامیان ارتش از ورود به آنها ابا دارد.

وی با اشاره به اینکه اقدامات تروریستی اخیر آخرین تلاش‌ها برای تحمیل بیسوادی به عراق است، تصریح کرد: از سال 2003 و استقرار پارلمان در عراق بازماندگان حزب بعث و تکفیری‌ها تلاش داشتند در لفافه اختلاف شیعه و سنی مانع ثبات عراق شوند.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: تکفیری‌ها که عراق را از دست رفته می‌دانند با کمک بعثی‌های فراری همچون طارق الهاشمی سعی در کنترل از راه دور تحولات عراق دهد.

وی با یادآوری اینکه نوری مالکی به هیچ وجه حاضر نشد به تروریست‌ها امتیاز دهد، گفت: تروریست‌ها در پوشش چالش شیعه و سنی می‌خواهند به اکثریت شیعه ضربه بزنند.

فلاحت‌پیشه، پیروزی نوری مالکی در انتخابات پارلمانی عراق و پیروزی بشار اسد در انتخابات ریاست جمهوری سوریه را موجب جری‌تر شدن و انتحاری‌تر شدن گروه‌های تروریستی خواند و تأکید کرد: بی‌شک اعمال تروریستی دیگر در عراق مقبولیت نخواهد داشت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها