امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۹:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87221
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
محمدصادق جوکار، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در ...

محمدصادق جوکار، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد حمله اخیر داعش به سامرا و ارتباط آن با برگزاری موفقیت‌آمیز انتخابات ریاست جمهوری سوریه گفت: شکست آمریکایی‌ها در بحران سوریه سبب شد، که آنها با گسترش بحران به نقاط دیگر، این شکست را به فراموشی بکشانند.

وی توجیه افکار عمومی و انحراف آن از توفیق مقاومت در سوریه را هدف عمده آمریکا و گروه‌های تروریستی از حمله به سامرا برشمرد و تصریح کرد: اینگونه حملات محدود به عراق نخواهد ماند و از آنجا که لبنان نیز در روزهای آینده خود را برای انتخاب رئیس جمهوری آماده می‌کند، احتمالاً این کشور نیز شاهد توطئه‌های گروه‌های تکفیری به پشتیبانی آمریکا خواهد بود.

جوکار دو پیامد برپایی انتخابات در سوریه را اینگونه برشمرد: اول مشخص شد که آمریکا‌یی‌ها حرف آخر را در منطقه نمی‌زنند و دوم مردم سوریه از مقاومت خود پاسخ مثبت گرفته و نشان دادند که با عزم راسخ خود نمونه بسیار موفق‌تری از مردم‌سالاری را نسبت به آمریکا و اروپا می‌توانند ارائه دهند.

وی میزان مشارکت بالای مردم سوریه در انتخابات را دلیل این مهم خواند و گفت: آمریکایی‌ها جز زیر سؤال بردن آزاد بودن انتخابات هیچ راه دیگری برای خدشه به آن ندارند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تأکید کرد: آمریکایی‌ها مجبورند گروه‌های تکفیری را در مورد تداوم معارضه با محور مقاومت قانع نگه دارند، لذا می‌کوشند که بحران را به سمت عراق و لبنان سوق دهند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها