امروز : پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 17
۰۸:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87228
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
حسین سبحانی‌نیا عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی که ریاست کمیته سفرهای خارجی مجلس را نیز بر عهده دارد، در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان ...

حسین سبحانی‌نیا عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی که ریاست کمیته سفرهای خارجی مجلس را نیز بر عهده دارد، در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به موضوع سفر حمید رسایی نماینده تهران به برزیل، اظهار داشت: کمیسیون اصل 90 طی نامه‌ای رسمی برای سفر آقای رسایی به برزیل درخواست کرده و دلایلش را نیز در این زمینه توضیح داده است، ما هم به استناد همان دلایل، با سفر آقای رسایی به برزیل موافقت کردیم و این درخواست از جانب کمیسیون اصل 90 بوده نه خود آقای رسایی.

وی با تأکید بر اینکه کار در یک چارچوب قانونی و وظیفه‌ای انجام گرفته است، افزود: نمی‌دانم چرا برخی رسانه‌ها شیطنت‌هایی درباره سفر آقای رسایی به برزیل انجام دادند؟!

رئیس کمیته سفرهای خارجی مجلس در ادامه یادآور شد: از آنجایی که مجلس در جایگاه سیبل سیاسی کشور قرار دارد، لذا با هر کاری که انجام می‌دهد، عده‌ای شیطنت‌هایی می‌کنند که نمی‌دانم چه چیزی را از این مسائل دنبال می‌کنند.

سبحانی‌نیا تصریح کرد: آقای رسایی عضو کمیسیون اصل نود مجلس است و این کمیسیون رسماً درباره سفر آقای رسایی به برزیل نامه نوشته و درخواست کرده و طبق نظر کمیسیون اصل 90 و آقای پورمختار رئیس این کمیسیون، با سفر آقای رسایی به برزیل موافقت شده است.

نماینده نیشابور در مجلس با بیان اینکه سفر آقای رسایی به برزیل همچنین در کمیته سفرهای خارجی مجلس نیز به تصویب رسیده است، متذکر شد: در این کمیته درباره سفر مذکور بحث شد و در نهایت با توجه به اینکه مراحل اداری و تشریفاتی سفر طی شده بود، به تصویب رسید.

این عضو هیأت رئیسه مجلس با اشاره به عدم موضع‌گیری روابط عمومی خانه ملت در برابر همه فضاسازی‌ها و حاشیه‌سازی‌هایی که علیه مجلس درباره سفر رسایی به برزیل صورت گرفته بود، تصریح کرد:‌ بنده نمی‌دانم چرا دوستان روابط عمومی در مورد این موضوع موضع‌گیری نمی‌کنند؟!

وی با بیان اینکه آقای پورمختار رئیس کمیسیون اصل 90 نیز درباره سفر مذکور مصاحبه کرده و گفته که این سفر و درخواست در چارچوب وظایف کمیسیون اصل 90 انجام شده است، تصریح کرد: روابط عمومی مجلس باید در جاهایی از این موضوع دفاع می‌کرد و من آن را قبول دارم، اما اگر دفاعی انجام نداده، بنده دلیل آن را نمی‌دانم، تصویب این سفر در چارچوب روال کاری مجلس انجام شده است.

سبحانی‌نیا با اشاره به انتشار نامه تشریفات مجلس درباره سفر رسایی به برزیل توسط برخی رسانه‌ها نیز خاطرنشان کرد: انتشار این نامه پیگیری حقوقی می‌‌شود، مشخص نیست کدام بخش از تشریفات مجلس این نامه را به رسانه‌ها داده است، تشریفات مجلس کارش را روی روال انجام داده، اما باید بررسی شود که این نامه چگونه و با چه انگیزه‌ای به دست رسانه‌ها رسیده است؟

وی در پایان  یادآور شد: البته نامه محرمانه نبوده، ولی باید دید علت رسانه‌ای شدن آن چه بوده و با چه انگیزه‌ای این کار صورت گرفته است؟ این نامه یک نامه عادی بوده و کار هم یک کار عادی و در راستای وظایف مجلس بوده است، برای کمیسیون‌های مختلف نیز این کار را انجام می‌دهیم، هیأت‌های مختلف از ایران به کشورهای دیگر می‌روند یا هیأت‌هایی از کشورهای دیگر به ایران می‌آیند، اما اینکه یک مرتبه این مسئله به این شکل مطرح و بزرگ‌نمایی می‌شود که گویا اتفاق عجیبی در عالم اسلام رخ داده است، تأمل‌برانگیز است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها