امروز : شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 19
۱۸:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87278
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک منبع قضائی فرانسه امروز از بازداشت 6 نفر مظنون به ارتباط با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک منبع قضائی فرانسه امروز از بازداشت 6 نفر مظنون به ارتباط با یک گروه‌ تکفیری سوریه در فرانسه خبر داد. 

بنا بر اعلام همین منبع، افراد بازداشت شده که مظنون به ارتباط با گروهی تکفیری هستند که اقدام به جذب و استخدام نیروهای تندرو برای سوریه می‌کند، هم‌اکنون در حال بازجویی قضائی قرار دارند.

بر اساس این گزارش، علاوه بر این 6 نفر، یک مرد 23 ساله فرانسوی نیز که گفته می‌شود احتمالا از گردانندگان اصلی این گروه تکفیری است، در همین رابطه در بلژیک بازداشت شده و قرار است سریعا برای بازجویی و محاکمه قضایی به مقامات فرانسه ارجاع شود.

بازداشت این افراد که البته هیچ ارتباطی با حادثه تیراندازی در موزه یهودیان بروکسل ندارد، سه روز پس از بازجویی از «مهدی نموش» مظنون احتمالی این تیراندازی صورت می‌گیرد.

بنابر اعلام منبع قضائی فرانسه، هیچیک از افراد بازداشت شده که در رده سنی 18 تا 30 سال قرار دارند، تاکنون هرگز به سوریه سفر نکرده‌اند.

به گفته منابع تحقیق نزدیک به این پرونده، این گروه یک گروه جذب نیرو است که در انیترنت مشغول به فعالیت است و [اعضای آن] تاکنون چندین مرتبه به سوریه سفر کرده‌اند.

بازداشت این افراد در حالی صورت می‌گیرد که هفته گذشته نیز در پی دستگیری فرانسوی مظنون به تیراندازی در موزه یهودیان بروکسل در فرانسه، وزارت کشور فرانسه از بازداشت 4 نفر به اتهام ارتباط با گروه‌های تکفیری سوریه خبر داد.  
انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار