امروز : پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 20
۰۳:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87279
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، «هیثم المالح» عضو ارشد ائتلاف مخالفان و رئیس دفتر حقوقی این ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، «هیثم المالح» عضو ارشد ائتلاف مخالفان و رئیس دفتر حقوقی این ائتلاف در صفحه فیسبوک خود نوشت: یک «تشکل ملی» برای جایگزینی ائتلاف به زودی ایجاد خواهد شد که از تاثیر میدانی بیشتری برخوردار خواهد بود.

وی اطمینان داد که ائتلاف مخالفان در این تشکل جدید ادغام خواهد شد.

هیثم المالح همچنین ابراز امیدواری کرد که تشکل جدید از عهده مسؤولیت سنگینی که به دوش اعضای آن خواهد بود به خوبی برآید.

مالح تاکید کرد که این تشکل جدید از ائتلاف بزرگ تر خواهد بود و جایگزین آن خواهد شد چون مردم سوریه از ظهور گروه های سیاسی معارض جدید به دلیل کثرت آنها و نداشتن وحدت رویه و هدف استقبال نمی کنند.

منابع رسانه ای نیز از تشکیل قریب الوقوع گروهی به نام «کنگره ملی سوریه برای استقلال تصمیم ملی» خبر دادند که برای برگزاری کنفرانس تاسیس خود آماده می شود و شخصیت هایی از ائتلاف و خارج از آن در این گروه عضو خواهند بود.

تاسیس یک گروه برای جایگزینی ائتلاف، از وقوع شکاف های جدید در صف مخالفان سوری خبر می دهد؛ به ویژه که این امر با پایان دو دوره ریاست احمد جربا و انتخاب ریاست جدید ائتلاف هم زمان شده و اختلافات جدی میان جریان های مختلف ائتلاف آنها را به دو دسته تقسیم کرده است: یک دسته نزدیک به عربستان و قطر و یک دسته نزدیک به آمریکا هستند.

انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها