امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۶:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87280
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شبکه فاکس‌نیوز با استناد به اسنادی محرمانه اعلام کرد که رابطه «بوئی برگدال» نظامی آمریکایی که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شبکه فاکس‌نیوز با استناد به اسنادی محرمانه اعلام کرد که رابطه «بوئی برگدال» نظامی آمریکایی که به مدت پنج سال بعنوان گروگان طالبان بوده است، از دشمنی به صمیمیت و دوستی تبدیل شده است.

این شبکه آمریکایی در گزارش خود به نوعی به گرایشات طالبانیسم برگدال اشاره کرد و نوشت که اسناد محرمانه نشان می‌دهد که برگدال به اسلام گرویده است و خود را یک مجاهد نامیده است.

فاکس‌نیوز ادامه داد که برگدال فراتر از یک عضو مورد قبول طالبان شده بود و حتی برخی گزارش‌ها نشان می‌دهد که طالبان به او اجازه داده بودند که همیشه با خود سلاح حمل کند.

بر اساس این گزارش، برگدال در یکی از تلاش‌های خود برای فرار موفق شد و توانست به مدت 5 روز از حبس طالبان فرار کند اما وقتی مجدداً گرفتار شد، در یک قفس فلزی همچون حیوانی قرار داده شد اما با اینحال گزارشاتی وجود دارد مبنی بر آنکه این نظامی آمریکایی با طالبان فوتبال بازی می‌کرد و به طور دائم با آنها به خنده و شوخی می‌گذراند و می‌گفت «سلام».

بوئی برگدال 28 ساله شنبه هفته گذشته در قبال آزادی پنج زندانی افغان زندان گوانتانامو در حالیکه پنج سال در دست طالبان گروگان گرفته شده بود، آزاد شد و این آزادی موجی از انتقادات را روانه دولت «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا کرد و از آن روز تاکنون مقاله‌هایی متناقضی در خصوص برگدال منتشر شده است.

برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که این نظامی آمریکایی کاملاً زبان انگلیسی را فراموش کرده و برخی می‌گویند که پدرش مسلمان شده است و وب‌سایت راستگرای «بریت بارت» آمریکا به نقل از مقاله‌ 2010 از دیلی میل نوشت که برگدال به اسلام گرویده است و به طالبان آموزش ساخت بمب داده است.

این اطلاعات منتشر شده تاکنون تأیید نشده است و طالبان نیز تاکنون درباره پیوستن برگدال به دین اسلام هیچ اظهار نظری نکرده‌اند.
انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار