امروز : سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 17
۰۶:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87281
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «ضیا‌ءالحق امرخیل» رئیس دبیرخانه کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان امروز ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «ضیا‌ءالحق امرخیل» رئیس دبیرخانه کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان امروز (شنبه) در سمینار «نقش علما و جوانان در انتخابات آینده» گفت که بزرگترین چالش فرا روی انتخابات دور دوم ریاست جمهوری این کشور ناامنی است.

به گفته امرخیل، کمیسیون مستقل انتخابات آمادگی لازم را برای برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور کسب کرده است، اما از ناحیه ناامنی هنوز هم‎ مسئله جای نگرانی دارد.

وی از تمام سازمان‎های امنیتی و دفاعی افغان خواست تا در روز برگزاری انتخابات توجه جدی بر روی مراکز رأی‎دهی داشته و نگذارند تا تروریست‌ها مانع مشارکت ملت در انتخابات شوند.

وی تأکید کرد که نیروهای امنیتی و دفاعی افغان باید فرمان رئیس جمهور افغانستان مبنی بر بی‎طرفی در انتخابات را رعایت کنند.

رئیس دبیرخانه کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان در این سمینار به نقش علما و دانشمندان در انتخابات این کشور اشاره کرد و گفت که علما و جوانان می‎توانند مردم را با تشویق به پای صندوق‌های رأی‎دهی بکشانند.

امرخیل در این سمینار با اشاره به تقلب‎های انجام شده در دور اول انتخابات ریاست جمهوری این کشور اظهار داشت که این کمیسیون تمام آمادگی‎ها را برای از بین بردن تخلفات، اجرا و این انتخابات بدون هیچگونه تقلبی برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد که کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان تمام کارمندان متقلب را برکنار و کارمندان جدیدی استخدام کرده است.

بر اساس تقویم انتخاباتی افغانستان، انتخابات دور دوم ریاست جمهوری این کشور روز شنبه هفته آینده 24 خرداد بین «عبدالله عبدالله» و «اشرف‎غنی احمدزی» 2 کاندیدای پیشتاز انتخابات دور اول ریاست جمهوری این کشور برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها