امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۳:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87282
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از رویترز، پلیس انگلیس «الطاف حسین»، سیاستمدار برجسته پاکستانی را که به اتهام پول ...

 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از رویترز، پلیس انگلیس «الطاف حسین»، سیاستمدار برجسته پاکستانی را که به اتهام پول شویی دستگیر شده بود، به قید وثیقه آزاد کرد.

بر اساس این گزارش، در پی دستگیری الطاف حسین، تظاهرات گسترده‌ای در کراچی پاکستان به راه افتاد و معترضان پاکستانی خواهان آزادی سریع این سیاستمدار بودند.

حسین 60 ساله، رهبر یکی از بزرگترین احزاب سیاسی پاکستان به نام حزب «ام‌.کیو.ام» یا «جنبش متحده قومی» است. وی هرچند از سال 1992 در انگلیس زندگی می‌کند، اما همچنان به صورت ویدئوکنفرانس در تجمعات حزبش در پاکستان، سخنرانی می‌کند.

آقای حسین از سال 1990 در تبعید خود خواسته در لندن به سر می برد، نفوذ بسیاری بر امور شهر بندری کراچی دارد. وی چند روز پیش در اقامتگاه خود در شمال لندن توسط اسکاتلند یارد به اتهام پول شویی بازداشت شده بود.

بر اساس این گزارش، زمانی که پلیس او را بازداشت کرد از هویت وی آگاه نبود اما پس از چند ساعت مشخص شد آقای حسین رهبر حزب قدرتمند «جنبش متحده قومی» است.

پلیس لندن اظهار داشت که تحقیقات پیرامون پولشویی ادامه پیدا خواهد کرد و آقای حسین باید در جولای برای بازجویی های بیشتر به پلیس مراجعه کند. در ارتباط با همین پرونده دو مرد 72 و 44 ساله نیز در دسامبر دستگیر شده بودند، آنها نیز به قید وثیقه آزادند.

انتهای پیام/ی
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها