امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۸:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87283
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، «الکساندر لوکاشنکو» رئیس‌جمهوری بلاروس گفت که اوکراین باید وحدت و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، «الکساندر لوکاشنکو» رئیس‌جمهوری بلاروس گفت که اوکراین باید وحدت و تمامیت ارضی خویش را حفظ کند. وی این مطلب را بعد از پایان مراسم تحلیف «پترو پروشنکو» بعنوان رئیس‌جمهوری جدید اوکراین مطرح کرد.

لوکاشنکو که برای شرکت در این مراسم به کی‌یف سفر کرده است، در جمع خبرنگاران گفت: «اوکراین باید یک کشور مستقل، متحد و دارای تمامیت ارضی کامل باقی بماند.»

رئیس‌جمهوری بلاروس همچنین ابراز عقیده کرد که مقامات کی‌یف باید راهی پیدا کنند تا با روسیه به توافق رسیده و مشکلات بین دو کشور همسایه هر چه زودتر حل و فصل گردد.

وی افزود: «مسئله مهم آن است که مردم اوکراین از وضعیت دشوار کنونی نجات یابند. البته من نمی خواهم وضعیت را فاجعه آمیز توصیف کنم، ولی طی ماههای اخیر فشار زیادی بر مردم وارد شده است و به همین دلیل لازم است تا اوضاع در اوکراین آرام بگیرد، بخصوص اکنون و با انتخاب رئیس‌جمهور جدید، این امکان بهتر فراهم شده است.»

لوکاشنکو در جریان سفر امروز خود به کی‌یف دیدارای نیز با «الکساندر تورچینوف» رئیس پارلمان اعلای اوکراین داشت که در جریان آن طرفین به بررسی روند توسعه آتی روابط دوجانبه پرداخته و بر لزوم اهمیت تعمیق روابط دوستانه بین دو کشور همسایه تاکید کردند.
انتهای پیام/ی
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها