امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۳:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87284
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، وزارت امور خارجه روسیه امروز، شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، وزارت امور خارجه روسیه امروز، شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که مقامات مسکو از کی‌یف انتظار دارند تا سریعا خبرنگاران شبکه «ازویزدا» روسیه را آزاد کرده و در آینده از اصول جامعه دموکراتیک پیروی کنند.

در این بیانیه آمده است: «ما از مقامات کی‌یف می‌خواهیم تا اقدامات فوری برای آزادی بدون قید و شرط این اتباع روسی اتخاذ کرده و در آینده نیز اصول جامعه دموکراتیک که در زمان سخنرانی «پترو پروشنکو» در مراسم تحلیف وی بعنوان رئیس جمهوری جدید اوکراین ایراد شد، را بطور کامل پیروی کنند.»

پیش از این اعلام شد که خبرنگاران شبکه تلویزیونی «ازویزدا» که زیر نظر وزارت دفاع روسیه فعالیت دارد، بعد از یک بازرسی محلی توسط نیروهای نظامی اوکراینی در زمان تهیه گزارش از وضعیت اسلاویانسک، مفقود الاثر شدند.

یک خبرنگار و یک تصویر بردار این شبکه در حال انجام ماموریت تهیه گزارش از وضعیت این منطقه بودند که از روز جمعه تاکنون از آنها خبری در دست نیست. این دو تبعه روس قصد داشتند برای تهیه گزارش از مراسم تحلیف پروشنکو به کی‌یف عزیمت کنند. 

بعد از این حادثه ستاد عملیاتی گارد ملی اوکراین تایید کرد که خبرنگاران روسی که مظنون به نظارت بر پست‌های کنترل نیروهای نظامی اوکراین بوده و در حال کسب اطلاعاتی در مورد آنها بودند، دستگیر شده‌اند. این دو خبرنگار روس در حال حاضر به مقامات سرویس امنیت ملی اوکراین تحویل داده شدند.

انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها