امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۲:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87287
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری روزنامه «الاتحاد» امارات، شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان، رئیس امارات متحده ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری روزنامه «الاتحاد» امارات، شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان، رئیس امارات متحده عربی، قانون جدید وظیفه عمومی را ابلاغ کرد. این قانون بر اساس ماده 43 قانون اساسی امارات که بر وظیفه هر شخص برای دفاع از وطن تأکید دارد، صادر شده است.

طبق این قانون، باید هیأتی جهت سازماندهی و اعزام به خدمت، تشکیل شود. تمام پسران بالای 18 سال و پایین 30 سال جزو مشمولین اعزام به خدمت محسوب خواهند شد. خدمت سربازی زنان نیز اختیاری بوده و با اذن «ولی» باید صورت بگیرد. مدت زمان اجباری نیز برای پسران و مردان دارای مدرک پایین تر از دبیرستان، 2 سال و بالای دبیرستان 9 ماه مقرر شده است. دختران و زنان نیز بدون توجه به نوع مدرک تحصیلیشان، 9 ماه خدمت اختیاری خواهند داشت.

طبق آخرین آمار 80% جمعیت نه ملیون و دویست هزار نفری امارات را کارگران خارجی تشکیل می دهند یعنی کمتر از 2 ملیون جمعیت بومی خود امارات متحده عربی هستند.
انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها