امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۱:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87292
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «محمدیوسف نورستانی»، امروز (شنبه) در نشستی با سازمان‎های امنیتی و کاندیداهای ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «محمدیوسف نورستانی»، امروز (شنبه) در نشستی با سازمان‎های امنیتی و کاندیداهای ریاست جمهوری این کشور، اظهار داشت که تمام آمادگی‎ها برای برگزاری دور دوم انتخابات از سوی این کمیسیون اتخاذ شده است.

در این نشست «اشرف‎غنی احمدزی» کاندیدای ریاست جمهوری، «محمدعمر داودزی» وزیر کشور، «رحمت‎الله نبیل» سرپرست امنیت ملی و دیگر مقام‎های بلندپایه امنیتی و دفاعی این کشور شرکت داشتند.

براساس اظهارات رئیس کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان، «عبدالله عبدالله» دیگر کاندیدای ریاست جمهوری نیز به این نشست دعوت شده بود، اما وی به دلیل رقابت‎های انتخاباتی خود در این نشست شرکت نکرد.

یوسف نورستانی در این نشست اعلام کرد که تمام آمادگی‎ها برای برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری از سوی این کمیسیون اتخاذ شده و هیچ مشکلی در این راستا وجود ندارد.

نورستانی افزود: قرار است تمام تعرفه‎های رأی‌گیری و صندوق‌های انتخاباتی تا 2 روز پیش از برگزاری انتخابات به مراکز رأی‎دهی تحویل داده شود.

به گفته وی، تاکنون کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان، برگه‌ها و صندوق‌های رأی‌گیری را توسط هلیکوپتر‎های وزارت کشور و وزارت دفاع افغانستان به 63 فرمانداری این کشور فرستاده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تحویل 100 هزار کارت برای ناظرین 2 کاندیدای انتخابات، افزود: این افراد باید تا تاریخ 20 خرداد این کارت‎ها را برای مهر و امضا، دوباره به این کمیسیون تحویل دهند.

یوسف نورستانی همچنین در ادامه گفت: این کمیسیون کارمندان متقلب را از وظایف‎شان برکنار و کارمندان جدیدی استخدام کرده که آموزش آن‎ها نیز به پایان رسیده است.

به گفته وی، کارمندان جدید این کمیسیون متعهد گردیده‌اند که در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور تقلب نکرده و در صورت اعمال نفوذ صاحبان قدرت، به مقامات این کمیسیون اطلاع دهند تا جلوی انجام تقلب را بگیرند.

رئیس کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان در ادامه گفت: این کمیسیون در زمینه آگاهی‌دهی عمومی نیز فعالیت کرده و یکهزار و 450 مبلغ را برای آگاهی‌بخشی درباره اهمیت انتخابات به ولایت‎های این کشور فرستاده است.

وی تأکید کرد که این کمیسیون علاوه‌بر مرکز پاسخگویی از طریق تماس‎های تلفنی، به 25 تلویزیون و 50 رادیو نیز تبلیغات انتخاباتی داده است.

رئیس کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان در پایان سخنان خود از نیروهای امنیتی این کشور خواست تا امنیت انتخابات را به خوبی تأمین کنند.

سطح تهدیدات امنیتی بالا است

«محمدعمر داودزی» وزیر کشور افغانستان نیز در این نشست اظهار داشت: مقامات نیروهای امنیتی و دفاعی افغان آمادگی کامل برای تأمین امنیت انتخابات ریاست جمهوری این کشور را دارند.

به گفته وی، با آنکه سطح تهدیدات امنیتی نسبت به دور اول انتخابات ریاست جمهوری افغانستان بالا رفته است، اما نیروهای امنیتی و دفاعی افغان در تلاش از بین بردن این تهدیدات هستند.

به باور وی، امکان انجام برخی رویدادهای کوچک در روز برگزاری انتخابات نیز وجود دارد، اما این رویدادهای امنیتی نمی‎تواند روند رأی‎گیری را مختل کند.

وزیر کشور افغانستان در پایان سخنان خود گفت: وضعیت امنیتی این کشور تا روز برگزاری انتخابات دور دوم ریاست جمهوری بهتر خواهد شد.

تا 3 روز دیگر چگونگی وقوع حمله به عبدالله مشخص می‎شود

با این حال، «رحمت‎الله نبیل» سرپرست امنیت ملی افغانستان نیز در این نشست با اشاره به حمله روزگذشته به کاروان خودروهای حامل «عبدالله عبدالله» کاندیدای ریاست جمهوری این کشور اظهار داشت که تیم انتخاباتی این نامزد با ارگان‎های امنیتی هماهنگی نداشته است.

نبیل در این مورد تأکید کرد که سرنخ‎هایی از این حمله به دست آمده و تا 3 روز دیگر چگونگی وقوع این رویداد مشخص خواهد شد.

نیروهای امنیتی بی‎طرف باشند

«اشرف‎غنی احمدزی» کاندیدای ریاست جمهوری افغانستان در این نشست ضمن محکومیت حمله به کاروان خودروهای عبدالله گفت که نیروهای امنیتی و دفاعی افغان باید در انتخابات هفته آینده این کشور بی‌طرفی خود را حفظ کنند.

احمدزی افزود: نیروهای امنیتی افغان باید بر اساس فرمان «حامد کرزی» رئیس جمهور این کشور بی‎طرفی خود را حفظ کرده و برای تأمین امنیت انتخابات تلاش کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان مبنی بر عدم رسیدگی به شکایت‎های انتخاباتی دور اول انتخابات این کشور انتقاد کرد و از این کمیسیون خواستار شفافیت در دور دوم انتخابات شد.

بر اساس تقویم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، قرار است انتخابات دور دوم ریاست جمهوری این کشور در 24 خرداد بین عبدالله و احمدزی برگزار شود.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها