امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۰:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87296
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «مصری الیوم»، سازمان گزارشگران بدون مرز از «عبدالفتاح السیسی»‌ رئیس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «مصری الیوم»، سازمان گزارشگران بدون مرز از «عبدالفتاح السیسی»‌ رئیس جمهور منتخب مصر خواست که آزادی مطبوعات در مصر را تضمین کند.
این سازمان در بیانیه‌‌ای اعلام کرد که پیام مکتوبی به رئیس جمهور منتخب مصر ارسال کرده و ضمن تأکید بر لزوم تضمین آزادی‌ مطبوعات از وی خواسته که همه خبرنگاران و روزنامه نگاران دربند را آزاد کند.
کریستوف دیلوار دبیر کل سازمان گزارشگران بدون مرز در پیام خود به السیسی اعلام کرد که از سوم ژوئن سال گذشته تا کنون ۶ روزنامه نگار مصری جان خود را در درگیری‌های این کشور از دست داده و تعداد زیادی از آنها در قید بازداشت به سر می‌برند.
این سازمان همچنین از اقدام اخیر وزارت کشور مصر برای نظارت بر شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی به بهانه مقابله با جرائمی که در فضای مجازی علیه نیروهای امنیتی ترویج می‌شود، انتقاد کرد و افزود: این اقدام مصداق بارز آزادی بیان و آزادی رسانه به شمار می‌رود و در نهایت به ابزاری برای کنترل مردم تبدیل خواهد شد.
بعد از برکناری «محمد مرسی» از ریاست جمهوری مصر تعداد زیادی از خبرنگاران و روزنامه نگاران مصری از جمله سه خبرنگار شبکه الجزیره بازداشت شده بودند.
در همین راستا، تعدادی از فعالان سیاسی و خبرنگاران رسانه‌های جهان با تشکیل کمپین‌هایی خواستار آزادی بدون قید و شرط خبرنگاران شده بودند.
انتهای پیام/ب 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها