امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۷:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87298
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «روستام تمیرگالیف» معاون‌ نخست‌وزیر شبه‌جزیره «کریمه» با انتشار مطلبی در صفحه فیس‌بوک خود و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «روستام تمیرگالیف» معاون‌ نخست‌وزیر شبه‌جزیره «کریمه» با انتشار مطلبی در صفحه فیس‌بوک خود و در واکنش به اظهارات «پترو پروشنکو»، رئیس جمهور جدید اوکراین مبنی بر «لزوم بازگشت این منطقه استراتژیک به خاک اوکراین،‌» این مطلب را از اساس مردود خواند و خواستار خودداری مقامات کی‌یف از اینگونه اظهارات عوام‌پسندانه شد.

«تمیرگالیف»، در این‌ مطلب خطاب به «پروشنکو» نوشت: «انتخابات ریاست‌جمهوری تمام شد و آن مردی که خود را رئیس‌جمهور اوکراین می‌خواند، باید به واقعیت بازگردد، واقعیت این است که کریمه جزئی از روسیه است.»

معاون نخست وزیر شبه جزیره کریمه در این مطلب، آغاز به کار «پروشنکو» در کاخ ریاست جمهوری اوکراین را شروع «مسئولیت» وی برای پاسخ‌گویی درباره قربانیان جنگ داخلی در مناطق جنوب و شرق اوکراین دانست.

پس‌ از شروع بحران‌ در اوکراین و با روی کارآمدن دولت غرب‌گرا در کی‌یف، ساکنان روس‌تبار مناطق شرقی و جنوبی این کشور خواستار ایجاد حکومت‌های مستقل و یا الحاق به خاک روسیه شدند.
حمایت‌های روسیه از برگزاری همه پرسی این عده اما،‌ با واکنش قهر آمیز غرب و دولت نارنجی این کشور مواجه شده است. از 12 اردیبهشت تا کنون ارتش اوکراین با حمایت‌های همه جانبه غرب به ویژه آمریکا در مناطق شرقی و جنوبی این کشور جنگ تمام عیاری را به راه انداخته که طی آن علاوه بر استقلال طلبان،‌ شمار زیادی از مردم نیز به خاک‌و‌خون کشیده شده‌اند. امرزو رسانه‌های روسی اعلام کردند، ارتش اوکراین برای سرکوب استقلال طلبان برای نخستین بار از تانک استفاده کرد.

انتهای پیام/ج
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها