امروز : دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ - 2018 September 24
۰۵:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 873
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۱۶
تعداد بازدید: 223
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، امیرسرتیپ احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی که در نماز ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، امیرسرتیپ احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی که در نماز جمعه این هفته تهران به مناسبت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران سخنرانی می‌کرد، ضمن تبریک این روز اظهار داشت: روز ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروی زمینی را تبریک عرض می‌کنم و یاد و خاطره 48 هزار لاله گلگون کفن را گرامی می‌داریم و از خداوند توفیق ادامه راه این شهیدان را مسئلت می‌کنیم.

وی افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و از زمانی که امام با انشایی ارتش را به ملت پیوند زدند، ارتش را به ارتش مردمی تبدیل کردند و به جز محدود یاران باوفای ایشان مانند شهید بهشتی، مطهری و مفتح کسی با این تصمیم امام موافق نبود و خیلی از نخبگان بی‌بصیرت مخالف پیوند ارتش به ملت بودند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش تصریح کرد: تعیین 29 فروردین 1358 به عنوان روز ارتش جمهوری اسلامی ایران زمانی بود که ارتش در آستانه انحلال پیش رفته بود اما نفس مسیحایی حضرت امام (ره) آن را برای خدمتگذاری دوباره آماده کرد.

امیرپوردستان با بیان اینکه در سال 58 منافقین به دنبال ناامنی بودند، گفت: ارتش دو مطلب مهم را در دستور کار داشت که اولی آموزش جوانان مخلص و انقلابی برای خدمت در بدنه سپاه پاسداران بود و دوم تجهیز و ساماندهی یگان‌های خارج از درگیری بود و در داخل منطقه شمالغرب زمانی که ناامنی‌ها توسط ضد انقلاب صورت گرفته بود اولین نیرویی که مقابل آنها ایستاد لشکر 27 کردستان بود که سینه به سینه با ضد انقلاب جنگید.

وی اضافه کرد: دفاع جانانه در کردستان و ضربات پی در پی به انقلاب سبب شد که ضد انقلاب بداند با این ترفند راه به جایی نخواهد برد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در خصوص ویژگی‌های اخلاقی سپهبد علی صیاد شیرازی گفت: من شاگرد ایشان بودم و ایشان علیرغم بلوغ نظامی، تلاش خستگی‌ناپذیر و رافت و تواضع دو ویژگی منحصر به فرد داشت که سبب عاقبت به خیری ایشان شد. یکی از این ویژگی‌ها اخلاص در عمل بود و فقط خداوند را مدنظر داشت و دوم ولایتمداری و تبعیت محض از ولایت بود و علاقمند بود همواره در سخنرانی‌ها و محافل خود این ویژگی خود را نشان دهند و مرتب می‌فرمود بزرگترین نعمت خداوند را ولایت می‌دانم.

امیر پوردستان در ادامه به فعالیت‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران در سه سنگر زمین،هوا و دریا اشاره و خاطرنشان کرد: اولین اقدام ارتش رصد مداوم تهدیدات در زمین، هوا و دریا و ایجاد قابلیت‌های لازم جهت دفاع است و من به عنوان یک سرباز خدمت مردم شریف عرض می‌کنم که تمامی حرکت‌ها در مرزها، خارج از مرزها و فرامنطقه‌ای رصد می‌شود و توسط کارشناسان اطلاعاتی مورد تحلیل قرار می‌گیرد و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی متناسب و منطبق با تهدیدات در خودشان ظرفیت‌های لازم را ایجاد و قابلیت‌های خود را بالا می‌برند.

وی با تاکید بر اینکه اولین ماموریت ارتش تامین آسمان کشور از طریق کنترل تمامی پروازها است، اظهار داشت: روزانه ده‌ها پرواز داخلی و خارجی در تمامی 24 ساعت انجام می‌شود و کوچکترین تخلف و حرکت مشکوکی مورد رصد قرار می‌گیرد و مدافعان آسمان ولایت در قرارگاه پدافند 24 ساعته چشمانشان به صفحه رادار است و انگشت‌شان بر روی ماشه که هر حرکت مشکوکی را در آن واحد مورد پاسخ قرار دهند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی حضور مقتدرانه در آب‌های بین‌المللی و تامین امنیت تجارت دریایی را از فعالیت‌های دیگر ارتش جمهوری اسلامی برشمرد و خاطرنشان کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران با اقتدار در آب‌های بین‌آلملی حاضر شده و ضمن مقابله با تروریسم دریایی و تامین امنیت تجارت در دریا پرچم پرافتخار نظام جمهوری اسلامی را به احتزاز درآورده و گوشه‌ای از اقتدار ایران را به دنیا نشان می‌دهد.

امیرپوردستان با بیان اینکه امروز کارکنان نیروی زمینی سی و چهارمین سال حضور در مرزها را جشن می‌گیرند، اظهار داشت: مقابله جدی با اشرار، قاچاقچیان، امنیت بخش‌های وسیعی از امنیت غرب و جنوب غرب و مقابله با ضد انقلاب و تروریست‌ها بخشی از این اقدامات ارتش است.

وی ادامه داد: سه قرارگاه پاکسازی نیروی زمینی در ایلام،‌ کرمانشاه و خوزستان مسئولیت پاکسازی از مواد آلوده به مین و مواد محترقه را به عهده دارند و تا به حال نیز بیش از یک میلیون هکتار اراضی را پاکسازی کرده‌اند و 180 شهید تقدیم انقلاب کرده‌اند.

وی در پایان خطاب به دشمنان ایران اسلامی گفت: هر دشمنی که بخواهد خیال خام تهدید و تجاوز را عملی کند، نادم و پشیمان می‌شود و سربازان فدایی و فداکار ولایت، صلابت و استحکام خود را به جهانیان نشان می‌دهند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها