امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۰۴:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87300
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه‌خبری الجزیره، یک پلیس مصری که متهم است با شلیک گاز اشک‌آور در میان زندانیان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه‌خبری الجزیره، یک پلیس مصری که متهم است با شلیک گاز اشک‌آور در میان زندانیان هوادار جنبش اخوان‌المسلمین و طرفدار رئیس جمهور برکنار شده مصر، 37 نفر را کشته است، پس از دریافت حکم حبس 10 ساله در دادگاه بدوی، در دادگاه تجدیدنظر از کلیه اتهامات وارده تبرئه شد.

بر اساس این گزارش، سه افسر دیگر پلیس مصر که به دلیل این حادثه به تنها یک سال حبس تعلیقی محکوم شده بودند نیز در رأی دادگاه استیناف تبرئه شدند.

این رأی‌ در حالی از سوی دادگاه مصر صادر می‌شود که اوایل فروردین‌ماه سال جاری دادگاه مصر 529 تن از هوادار جنبش اخوان‌المسلمین را در یک روز به اتهام قتل یک پلیس به مرگ محکوم کرد. این رای تا آنجا غافلگیرکننده بود که وزارت خارجه آمریکا را نیز به واکنش واداشت.

«ماری هرف»، سخنگوی وزارت خارجه امریکا در واکنش به صدور این احکام گفته بود: «ما به شدت نگران هستیم و می‌خواهیم بگویم که در واقع از صدور حکم اعدام برای 529 مصری در ارتباط با مرگ یک مامور پلیس بسیار شوکه شدیم.»

افزایش این اعتراض‌ها باعث شد این حکم تا به امروز اجرا نشود. امروز شنبه نیز دادگاهی در مصر 10 عضو اخوان المسلمین را به اتهام«راهزنی»به مرگ محکوم کرد.

انتهای پیام/ج  
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها