امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۱:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87304
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ناتو، «آندریاس فوگ راسموسن»، دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ناتو، «آندریاس فوگ راسموسن»، دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی با ارسال پیامی، انتصاب «پترو پروشنکو» به سمت ریاست جمهوری اوکراین را تبریک گفت و برای وی در مسیر ایجاد ثبات در این کشور بحران زده، آرزوی موفقیت کرد.

«راسموس» در این پیام، روزهای فعلی را برهه‌ای «تعیین کننده» برای کشور اوکراین خواند و شرکت مردم اوکراین در انتخابات ریاست جمهوری را، نشان‌دهنده «تعهد ملت اوکراین به کشوری متحد، مستقل و مقتدر» دانست.

دبیرکل ناتو در این پیام همچنین ابراز اطمینان کرد که «پروشنکو» با پیگیری روند گفت‌وگوهای «فراگیر» پیش از انتخابات، به ایجاد ثبات در کشور کمک کند. «پروشنکو» امروز با ادای سوگند، رسما رئیس‌جمهور اوکراین شد.

«راسموس» همچنین از نهایی شدن تلاش های ناتو برای کمک بیشتر به اوکراین و حمایت از اصلاحات در بخش‌های امنیتی و دفاعی این کشور خبر داده است. وی در انتهای این پیام اوکراین را شریک دیرین و فعال ناتو خوانده و برای همکاری پروشنکو با ناتو ابراز امیدواری کرده است.

روسیه بارها در خصوص تبعات الحاق اوکراین به ناتو و رسیدن این پیمان دفاعی غربی به مرزهای روسیه هشدار داده است. این سازمان نظامی که در حال حاضر در کشورهای شرق اروپا برای مقابله با خطرات احتمالی روسیه، حضور پررنگی دارد، همچنین به دنبال پیوستن اوکراین به این سازمان است. هدفی که جزو خطوط قرمز مسکو محسوب شده و پروشنکو نیز به خوبی از این امر آگاه است.

انتهای پیام/ ج
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها