امروز : چهارشنبه ۷ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 28
۰۶:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87305
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 183
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه الشرق‌الوسط خبر داده، «ائتلاف مخالفان سوریه» در حال تدارک برای انتخاب یک رئیس جدید به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه الشرق‌الوسط خبر داده، «ائتلاف مخالفان سوریه» در حال تدارک برای انتخاب یک رئیس جدید به عنوان جایگزین برای «احمد جربا» رئیس فعلی این ائتلاف است.

«احمد رمضان» از چهره‌های سرشناس معارضان سوری در مصاحبه‌ای اختصاصی به این روزنامه چاپ لندن گفته نام چندین نفر به عنوان نامزدهای احتمالی برای ریاست این ائتلاف تحت حمایت کشورهای غربی مطرح شده که «ریاض حجاب»، نخست وزیر پیشین سوریه در میان آنها است.

«رمضان» با اشاره به تجربه سیاسی و آگاهی «حجاب» از اوضاع داخلی سوریه شانس وی برای تصدی این سمت را بالا دانست.

«حجاب» یکی از معدود مقامات دولت بشار اسد بود که از دولت وی جدا شد و به معارضان پیوست. وی دو ماه پس از قبول سمت نخست‌وزیری از این سمت کنار رفت.

پیش از این هم برخی رسانه‌ها احتمال ریاست «حجاب» بر ائتلاف معارضان سوریه را مطرح کرده بودند.
براساس اساسنامه داخلی ائتلاف مخالفان سوریه، جربا نمی‌تواند برای بار سوم نامزد پست ریاست این ائتلاف بشود.
پیشتر ائتلاف مخالفان سوریه در نشست خود در استانبول «احمد عاصی جربا» را در سمت ریاست این ائتلاف برای شش ماه دیگر ابقا کرد.
جربا در انتخابات ائتلاف مخالفان سوریه با کسب 65 رای از میان 126 رای توانست بر ریاض حجاب پیروز شود، چرا که حجاب توانست 52 رای به دست آورد.

دو نامزد دیگر با نخست وزیر پیشین سوریه در خلال رأی‌گیری برای انتخاب ریاست ائتلاف مخالفان سوریه رقابت خواهند کرد. «بدر یاموس» دبیر کل این ائتلاف و «هادی البحرا» که ریاست تیم مذاکره‌کننده مخالفان سوریه در گفت‌وگوهای ژنو 2 را به عهده داشت با این مقام پیشین سوریه در این انتخابات رقایت خواهد کرد.

سوریه از سال 2011 صحنه ناآرامی‌های خونین بوده است. گزارش‌های زیادی نشان می‌دهند کشورهای غربی و متحدان عربی آنها در حال ارسال کمک به معارضان هستند.

انتهای پیام/ج
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها