امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۰۷:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87307
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مطالب انتشار یافته در کتاب «تصمیمات دشوار» به قلم «هیلاری رودهام کلینتون»، وزیر خارجه سابق ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مطالب انتشار یافته در کتاب «تصمیمات دشوار» به قلم «هیلاری رودهام کلینتون»، وزیر خارجه سابق آمریکا در رسانه‌ها از آن جهت که مسائلی از پشت پرده سطوح بالای تصمیم‌گیری در این کشور را آشکار می‌کنند مورد توجه قرار گرفته‌اند.

بخشی از اظهارات خانم کلینتون در روز گذشته که به تصمیم‌گیری اشتباه در جنگ عراق اعتراف کرده بود بازتاب قابل توجهی در رسانه‌ها  پیدا کرد.

وی در بخش‌های دیگری از این کتاب، چنانکه روزنامه گاردین گزارش داده از وجود اختلافاتی در دولت اوباما در هنگام وقوع حوادث کشورهای عربی در سال 2011  پرده برداشته است.

به نوشته کلینتون وی در زمان شکل‌گیری تظاهرات در مصر خواستار انتقال قدرت از حسنی مبارک، رئیس جمهور مخلوع این کشور به فردی دیگر بوده، اما این امر با مخالفت باراک اوباما، رئیس جمهور روبرو شده است.

کلینتون در این کتاب که قرار است روز سه‌شنبه چاپ شود هدفش از این پیشنهاد را این اعلام کرده که آمریکا در نظر متحدانش در منطقه (مانند اسرائیل و اردن) کشوری که یک متحد دیرین خود را به راحتی کنار می‌زند به نظر نرسد.

هیلاری کلینتون قرار است در انتخابات سال 2016 ریاست جمهوری آمریکا برای کسب این سمت رقابت کند. بنابراین تأکید بر خط مشی متفاوت با باراک اوباما در مسائل سیاست خارجی می‌تواند از جمله راهبردهای وی برای معرفی برنامه‌هایش در این زمینه باشد.

رئیس سابق دستگاه دیپلماسی آمریکا به چالش‌های دیگری در دوران چهار ساله حضورش در این سمت اشاره میکند. یکی از آنها

درخواست اوباما برای توقف شهرک‌سازی‌های اسرائیل است که به گفته وی یکی از «اشتباه راهبردی» اوباما بوده است.

کلینتون مدعی شده این اقدام اوباما باعث سخت‌تر شدن مواضع محمود عباس شد و وی به مدت 10 ماه از مذاکره مستقیم با اسرائیل خودداری کرد.

 

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها