امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۲:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87319
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، «سینا حسن‌زاده» مسئول بخش حزب نهضت اسلامی در منطقه پنجکنت تاجیکستان در ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، «سینا حسن‌زاده» مسئول بخش حزب نهضت اسلامی در منطقه پنجکنت تاجیکستان در گفت‌وگو با خبرنگاران، گفت: نمایندگان شهرداری به اتفاق مسئولان نهاد‌های انتظامی طی روزهای گذشته اقدام به تخریب ساختمان دفتر حزب نهضت اسلامی‌ کردند.

به گفته وی، نماینده شهرداری پس از عملیات تخریب وعده دادند که در ازای این ساختمان در محل دیگری از شهر برای ساخت دفتر جدید زمین مناسبی اختصاص می‌دهند.

در همین حال، «شاهین بابایف» یک مسئول بخش فرهنگ شهر پنجکنت به رسانه‌ها اعلام کرده که این اقدام دولت، در راستای مقابله با سیاست‌ها و گسترش فعالیت حزب نهضت اسلامی نبوده و در راستای طرح شهرداری انجام گرفت.

در همین حال، مقامات حزب نهضت اسلامی تاجیکستان این اقدام را بهانه‌ای برای مقامات محلی در زمینه ایجاد محدودیت در فعالیت دفاتر منطقه‌ای حزب می‌دانند.

انتصاب سفیر جدید قرقیزستان در تاجیکستان و افزایش امیدواری‌ها برای رفع اختلافات

پایگاه خبری « آسیا پلوس» در مطلبی اعلام کرد که مجلس قرقیزستان پس از بررسی پیشنهاد رئیس جمهور این کشور، «میراسلاو نیازاف» را به سمت سفیر این کشور در تاجیکستان منصوب کرد.

به گفته این منبع، «نکانی‌بیک ایمان‌علی‌اف» رئیس کمیته بررسی این موضوع، تأکید کرد که نیازاف به عنوان یک دیپلمات با تجربه برای تقویت روابط سیاسی با کشور همسایه تاجیکستان سهم چشمگیری داشته‌ و تاکنون در محافل سیاسی و در بین مقامات تاجیک اعتبار و نفوذ زیادی بدست آورده است.

لازم به ذکر است که، نیازاف 63 ساله در گذشته سمت‌های مهمی‌ را در دولت قرقیزستان داشته است.

وی از جمله مدتی دبیر شورای امنیت ملی قرقیزستان بوده و در دوران جنگ داخلی به عنوان نخستین سفیر قرقیزستان در تاجیکستان انجام وظیفه کرده است.

کارشناسان بازگشت این دیپلمات با سابقه به سفارت قرقیزستان در تاجیکستان‌ را تلاش تازه مقامات «بیشکک» و «دوشنبه» برای کاهش تشدید در روابط دوجانبه و از بین بردن بی‌ثباتی در مرز مشترک می‌دانند.

رئیس جمهور لتونی به تاجیکستان سفر می‌کند

رئیس جمهور لتونی 20 خرداد در رأس یک هیئت سیاسی، اقتصادی و تجاری به تاجیکستان سفر می‌کند.

رسانه‌های محلی با استناد به منابع رسمی نوشته‌اند که، «آندریس برزینش» ضمن این بازدید با «امامعلی رحمان» رئیس جمهور تاجیکستان در مورد چشم‌انداز همکاری‌های دوجانبه و وضعیت منطقه گفت‌وگو خواهد کرد.

به گفته این منابع، شرکت و سخنرانی در اولین همایش تجار لتونی و تاجیکستان از دیگر محورهای برنامه بازدید 2 روزه این مقام عالی‌رتبه لتونی عنوان شده است.

این منابع تصریح کرده‌اند که در پایان مذاکرات سران و هیئت‌های رسمی امضای چندین سند همکاری از سوی مقامات 2 کشور در بخش‌های مختلف برنامه‌ریزی شده‌ است.

اندیشکده مطالعات اسلامی در قرقیزستان راه‌اندازی می‌شود

در جمهوری قرقیزستان به منظور مقابله با افراط‌گرایی مذهبی و تروریسم، مؤسسه مطالعات اسلامی ایجاد می‌شود.

این مؤسسه در راستای مطالعات اسلامی برای مقابله با افراط‌گرایی مذهبی و تروریسم ایجاد می‌شود که به بررسی علمی فرآیندهای جامعه مسلمانان این کشور خواهد پرداخت.

سفر مقام آمریکایی به قزاقستان/واشنگتن به دنبال نفوذ در پروژه جاده ابریشم جدید

همزمان با خروج نظامیان آمریکایی از قرقیزستان، واشنگتن به دنبال تأثیرگذاری بیشتر در پروژه‌های کلان اقتصادی منطقه خصوصاً جاده ابریشم جدید برآمده و به همین منظور یک مقام عالی‌رتبه آمریکایی تا 2 روز آینده به آستانه سفر خواهد کرد.

این درحالی است که برخی رسانه‌ها به نقل از سفارت آمریکا در قزاقستان در مورد سفر «نیشا بیسوال» دستیار وزیر امور خارجه واشنگتن در امور کشورهای آسیای جنوبی و مرکزی به آستانه در تاریخ 21-23 خرداد (11 تا 13 ژوئن) سال جاری خبر دادند.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها