امروز : یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 23
۱۰:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87323
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، « دایر / بایر ٣ » عنوان این نمایشگاه است که اخگر در آن دوازده  اثر با سه تکنیک رنگ روغن روى ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، « دایر / بایر ٣ » عنوان این نمایشگاه است که اخگر در آن دوازده  اثر با سه تکنیک رنگ روغن روى بوم ، رنگ و روغن و کلاژ روی بوم و طراحی و کلاژ روی بوم در معرض تماشا قرار داده است.

وی در این مجموعه که از سال ١٣٨٦ تاکنون بر روی آن متمرکز است ، معناها و نماهایى تازه از مفاهیمى اجتماعى را با سوژه قرار دادن اتوبوسی که اغلب در آثارش با رنگ قرمز  آن را به تصویر می کشد بازگو مى کند.

اخگر در مورد تفاوت هایی که مجموعه « دایر / بایر٣ » با آثار قبلی اش دارد گفت : «حدود هفت سال است که بر روی این مجموعه کار می کنم، این مجموعه ابتدا با طراحی هایی با ابعاد کوچک شروع شد و بعد نقاشی هایی با ابعاد   70×100   سانتی متر ادامه یافت ؛ در دوره اول آثار «دایر/بایر» بیشتر درگیر جنبه های فرمال سوژه بودم و در ادامه تصمیم گرفتم اتوبوس را به عنوان  یک پرسناژ در موقعیت های مختلفی قرار دهم، همین امر باعث شده تا آثارم در این نمایشگاه تفاوت های زیادی با آثار قبلی ام داشته باشد.»

از مهم ترین تفاوت هایی که آثار تازه اخگر در این نمایشگاه با آثار قبلی دارند، بزرگ تر شدن ابعاد آثار و بیانگرا تر شدن کارهاست. او در حقیقت در این آثار اتوبوس را مانند انسان، گروه و عده ای درنظر گرفته است که موقعیت های مختلف زندگی را تجربه می کنند، گاه بر اساس گرایشات خودآگاه و ناخودآگاه هنرمند موقعیت ها و تجربه ها تلخ و تاریک اند و گاه برعکس آن را در تابلوهایش به تصویر می کشد.

وی اضافه کرد: «در این مجموعه سعی کرده ام نوعی تلفیق و ترکیب از فرم سوژه مورد نظر و بخش معنایی کار داشته باشم.  بخش معنایی کار مربوط به جنبه هایی از اثر می شود که الزاما به اتوبوس به عنوان یک وسیله نقلیه نگاه نمی کند بلکه به ذات هنر اشاره دارد و سعی می کند نوعی جاندارپنداری در مورد امور مختلف انجام گیرد. از این رهگذر است که هنرمند می تواند برای مثال با یک اتوبوس یا یک شی ء مانند یک انسان، شخصیت، گروه و جامعه برخورد کند و بازتاب و انعکاس های مختلفی  نسبت به موقعیتی که در آن قرار دارد داشته باشد.»

بیژن اخگر متولد ١٣٤٣ است. او کارشناسى ارشد پژوهش هنر از دانشگاه تربیت مدرس تهران دارد . نمایشگاه « دایر / بایر ٣ » نهمین نمایشگاه انفرادی وی محسوب می شود. اخگر تا کنون در نمایشگاه های متعدد گروهی در ایران و انگلیس شرکت داشته است.

این آثار تا ششم تیرماه بر روى دیوار گالری اثر است و علاقمندان مى توانند روزهای یکشنبه تا پنجشنبه ساعات 11 تا 20  و جمعه ها ساعات 16 تا 20 از این آثار در گالرى اثر واقع در خیابان ایرانشهر ، خیابان برفروشان ، روبروی خانه هنرمندان ، شماره 16 دیدن نمایند.
 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار