امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۳:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 87324
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 72
  به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پژوهشکده هنر با هدف پاسداشت حافظان موسیقی مقامی خراسان موضوع پنجمین نشست «در مکتب هنرمندان ...

  به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پژوهشکده هنر با هدف پاسداشت حافظان موسیقی مقامی خراسان موضوع پنجمین نشست «در مکتب هنرمندان معاصر ایران» را به بررسی آثار استاد عثمان  محمدپرست (خوافی) ، استاد دوتارنوازی خراسان، اختصاص داده است.

در این نشست، حاتم عسگری، ایرج نعیمایی، غلام‌حیدر ابراهیم‌بای سلامی و هومان اسعدی دربارة اهمیت و پیشینة موسیقی مقامی خراسان و آثار استاد عثمان محمدپرست (خوافی) سخنرانی می‌کنند. همچنین در پایان این نشست یک‌روزه استاد عثمان خوافی قطعاتی از موسیقی مقامی خراسان را به اجرا می‌گذارد.

این برنامه روز یکشنبه 18 خرداد، ساعت16:30 در تالار فرهنگستان هنر به نشانی خیابان ولی‌عصر (عج)، تقاطع طالقانی، شمارة 1552 برگزار خواهد شد. شرکت در این برنامه برای تمامی علاقه‌مندان آزاد است.

عثمان محمدپرست سال 1307 در خواف از توابع خراسان متولد شد. وی از ده سالگی نواختن دوتار را  آموخت و به عنوان یکی از نوازندگان برجسته موسیقی خراسان مورد توجه بوده است، اجراهای متعدد در جشنواره های داخلی و خارجی و تدوین آلبوم ها با محوریت موسیقی شمال خراسان از فعالیت های هنری او محسوب می شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها